Jaké jsou ceny v Bulharsku?

Jaké jsou ceny v Bulharsku? Zde máme pro vás odpověď. Bulharské ceny potravin, ceny v restauracích.

Bulharskou měnou je bulharský lev (Lv). 1 Lv = cca 15 Kč. Bulharsko je oblíbené pro nízké ceny. Ceny jsou zde podobné jako v Česku.

Ceny jako v Česku
Ceny jsou takřka podobné, jako ty naše. V některých lokalitách jsou dokonce ještě levnější. Například chléb koupíte za necelou 1 Lv. Uzeniny přibližně 10 Lv (150 Kč za kilogram). Balenou vodu koupíte za 0,5 Lv. Stejně tak kopeček zmrzliny, nejlevnější lahvové pivo stojí 0,5 Lv.

Restaurace v Bulharsku
Restaurace v Bulharsku také nejsou drahé. Navíc poznáte místní kuchyni, která mnohé turisty příjemně překvapí. V pouličním občerstveních se dá najíst za 1 – 2 Lv. V „lepší“ restauraci vás vyjde hlavní chod na 6 – 12 Lv (v přepočtu okolo 100 Kč).

Jak vidíte, ceny potravin jsou takřka totožné jako v České republice. Takže se nemusíte bát vyrazit letos do Bulharska na nezapomenutelnou dovolenou.

Počítejte s tím, že v menších městech a vesnicí jsou ceny nižší, než v luxusnějších lokalitách (Zlaté písky, Slunečné pobřeží apod). Nejvíce zaplatíte v nejdražším a nejluxusnějším letovisku Albena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *