Dovolená Řecko – ostrov Santorini

Santorini je nejkrásnější řecký ostrov, kde můžete strávit nezapomenutelné chvilky s vaší rodinou. Čeká zde na vás nejkrásnější západ slunce na světě, čisté pláže, teplé moře i zajímavé kulturní památky. Když na dovolenou k moři, tak na Santorini!

Santorini je jeden z nejromantičtějších řeckých ostrovů, který je považován za ideální místo na svatbu nebo svatební cestu. Nezapomenutelná dovolená u moře tu ovšem čeká každého, i rodiny s dětmi. Mohou za to nejen západy slunce, nádherné moře a pláže, výborné jídlo, ale i sněhově bílé domečky s modrými dveřmi a všudepřítomná řecká pohoda. Turistická  letoviska východního pobřeží, kde se nachází většina hotelů, nabízejí turistům možnosti koupání v moři, opalování na horkém slunci, procházky po pobřežní promenádě, i pohodové posezení v restauracích a tavernách. Ostrov můžete procestovat pronajmutým vozem nebo autobusovými linkami. Takto můžete procestovat celý ostrov a podívat se do každé vesničky.

Santorini
Santorini

Santorini je poloostrov
Přestože si většina lidí myslí, že Santorini je jen jeden ostrov, jde ve skutečnosti o souostroví, jehož součástí je několik menších obydlených i neobydlených ostrůvků. Kdysi však Santorini bylo opravdu jedním velkým ostrovem se sopkou uprostřed. Ta ale v dávných dobách vybuchla, vytvořil se obrovský kráter, který zaplnila voda, a vznikly tak ostrovy, z nichž největší je Thira se stejnojmenným hlavním městem. Právě kvůli této katastrofě se říká, že je Santorini ztracenou Atlantidou. Hlavní město Thira je postavené na okraji kráteru, stejně jako sousedící klidnější vesnice Oia.

Oia
Oia

Památky i pláže
Santorini je navíc součástí souostroví Kyklady a jeho břehy omývají dvě moře – Egejské a Krétské. Původně se jmenovalo Théra, název Santorini vznikl až ve 13. století podle svaté Ireny (Santa Irini), která byla patronkou ostrova. Na Santorini prý také sídlila slavná minojská civilizace. Stále tak můžete na ostrově spatřit významné vykopávky, např. v nalezišti Akrotiri. Pro milovníky památek jsou tu ale i jiná lákadla – např. pozůstatky z helénského období, zbytky středověkého hradu či pravoslavné kostelíky a kláštery. Zkrátka nepřijdou ani ti, již dávají lenošení a slunění. Pláže jsou tu totiž oblázkové i písečné a moře modré skoro stejně jako okenice domů.

Jak na ostrov
Na Santorini se většina turistů vydává s cestovní kanceláří. Jet sem ale můžete i na vlastní pěst přes Athény. Odtud pak lze pokračovat buď letecky místními aeroliniemi na letiště v Thiře, nebo lodí. Připravte se ale na to, že pobyt je dražší než na jiných řeckých ostrovech. Hodně turistů sem proto jezdí na denní výlet z okolních ostrovů, nejčastěji z Kréty.

Počasí na Santorini
Vzhledem k tomu, že Santorini je nejjižnějším řeckým ostrovem, tak se od toho odvíjí počasí a klima.

Léto na Santorini je opravdu dlouhé, suché a mimořádně teplé. Přes letní období zde prakticky neprší. Deště zpravidla ustávají v dubnu a pak se objevují až v říjnu. Přes léto jsou zde teploty okolo 30 °C i více.

Zima na Santorini je též poměrně teplá. Denní teploty se pohybují okolo 10 °C, v noci klesají k nule. Deště zde nejsou časté ani v zimním období (na rozdíl od ostatních řeckých ostrovů). Deštivé období je jen v prosinci a lednu.

Časový posun Santorini – Praha
Časový posun v Řecku je +1 hodina.

Užijte si dovolenou na Santorini!

2 thoughts on “Dovolená Řecko – ostrov Santorini

  1. Dobrý den , měli bychom zájem o ostrov santoriny nějaký luxusnější ubytování . Mohli byste mi udělat nabídku děkuji

  2. Dobrý den , měli bychom zájem o dovolenou v září 9 – 16 2023 . cena na osobu do 20000 . děkuji Hryzláková
    P.S. bylo by nás 6 osob dospělých

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *