Dovolená ve Španělsku

Španělsko patří mezi ty země, které jsou každoročně navštěvovány obrovským množstvím turistů z celého světa. Je to zejména díky ideální poloze, spoustě písečných pláží ležících u čistého Středozemního moře a samozřejmě i hojnému počtu kulturních památek či jinak zajímavých míst.

Jestliže vás po několika dnech omrzí dovolená u moře, tak můžete zbytek svého pobytu trávit cestováním po vnitrozemí. Při té příležitosti se lze podívat například do Barcelony, ve které lze objevit slavné Gaudího dílo – Sagrada Familia, zpívající fontánu či fotbalový svatostánek Nou camp na kterém hraje katalánský klub FC Barcelona.

Dovolená Španělsko – využijte letecké přepravy
Do Španělska můžete zvolit různé způsoby dopravy. Pokud rádi cestujete po vlastní ose, tak můžete vyrazit autem, díky čemuž můžete zastavit, v jakých lokalitách chcete a navíc můžete dovolenou ve Španělsku spojit také s návštěvou dalších zemí, které se nacházejí po cestě.

Nicméně nejpohodlnější dopravou je jednoznačně letadlo, se kterým vám cesta zabere dohromady jen několik málo hodin a vy tak budete moci co největší část své dovolené trávit zaslouženou relaxací. Ať již na prosluněných plážích nebo návštěvou různých památek a zajímavých míst, kde zažijete to správné dobrodružství a získáte nové zážitky.

Navštivte některý ze známých španělských ostrovů
Španělsko samozřejmě není jen pevninská část, ale můžete navštívit i některý z blízkých ostrovů. Ať již se jedná například o největší ostrov Španělska Mallorcu nebo o neméně populární Kanárské ostrovy.

Španělsko není pouze pro ležení na pláži a koupání se v moři. Jestliže chcete poznat zajímavou kulturu a řadu historických či kulturních památek, tak si můžete udělat výlet více do vnitrozemí, kde se blíže seznámíte s historií kdysi nejmocnější kolonizační země světa a prohlédnete si spoustu dochovaných památek.

Z jižní části Španělska to poté není daleko ani do Maroka, které leží na jižní straně Středozemního moře. Vy tak máte možnost zaplatit si výlet do této africké země a poznat také další kulturu, tradice a zvyky, které se od těch našich zásadním způsobem liší.

Doprava do Španělska pod drobnohledem

Dovolená ve Španělsku autobusem
Do Španělska na dovolenou se můžete dopravit vlastním vozem, letadlem či autobusem. Dovolená Španělsko autobusem vás nevyjde draho, rozhodně je to levnější než letecká doprava. Autobusem do Španělska jezdí turisti, kteří se bojí létat letadlem, kteří chtějí ušetřit na dopravě, anebo ti kteří si chtějí vychutnat krásy španělského pobřeží. Z autobusu si můžete Španělsko vychutnávat již od samého počátku přejetí mezistátní hranice. Cesta autobusem trvá 20 – 24 hodin, samozřejmě záleží do jaké části Španělska cestujete.

Španělsko letecky
Jak píšeme výše – cesta do Španělska letadlem je pohodlná a rychlá. Je to nejjednodušší a nejrychlejší způsobem jak se dostat na dovolenou do Španělska. Španělsko letecky je sice dražší, ale stojí to za to. Cesta letecky do Španělska zabere pouze cca 2 hodiny času z vaší dovolené, což je úžasné. Někdy se vám může stát, že natrefíte na letenky, které jsou levnější než jízdenky na autobus nebo vlak. Chce to hledat a neunáhlit se.

Španělsko automobilem
Na dovolenou do Španělska se můžete vydat i vlastním vozem. Cesta autem trvá minimálně 2 hodiny, záleží kam do Španělska jedete. Výhodou auta je, že si můžete udělat přestávku kdy chcete. Už za hranicemi se můžete svléknou a vykoupat se v moři 🙂

Nejlepší trasa z Česka vede přes Norimberk – Karlsruhe – Mulhouse – Lyon – Nimes a Perpignan. Rozhodně doma nezapomeňte platný řidičský průkaz a zelenou kartu, jinak vás čeká tučná pokuta. Ve Španělsku jsou platné evropské řidičské průkazy, které se vydávají v České republice. Minimální věk řidiče je 18. let.

Pozor na alkohol za volantem! Limit alkoholu pro řidiče je 0,05 promile. Pokud tuto hladinu alkoholu překročíte, tak počítejte s vysokou pokutou, min. 300 euro.

Ceny ve Španělsku
Ceny potravin ve Španělsku jsou o něco vyšší než v Česku (jen ale několik málo procent). Své zastoupení zde mají nám známé řetězce Lidl a Carrefour, jsou zde i místní řetězce, např. Mercadona, EROSKI, Dia nebo El Corte Inglés. Cena obědu nebo večeře v restauraci je cca 10 euro včetně pití. Můžete se najíst v baru či bufetu, to vyjde o něco levněji, ovšem zde počítejte se skromnějším jídelníčkem.

Orientační ceny potravin ve Španělsku:
Kuře 1 kg 1,35 EUR
Chléb (bageta) od 0,60 EUR
Mléko 1 l od 0,64 EUR
Máslo 1,80 EUR
Stolní olej 0,99 EUR
Sýr od 0,50 EUR
Ovoce 1 kg od 0,70 EUR
Zelenina 1 kg od 1 EUR
Olivový olej od 2,45 EUR
Šunka, uzeniny 10 dkg od 1,55 EUR
Jogurt od 0,30 EUR
Pizza od 2,58 EUR
Ryby mrazené 1 kg od 6 EUR
Ryby čerstvé 1 kg od 9,50 EUR
Brambory 1 kg – 0,46 EUR
Rýže 1 kg – 0,90 EUR
Voda přírodní 8 l (agua natural) – 1,32 EUR; 1,5 l – 0,37 EUR
Fanta, Sprite apod. (2 l) – od 0,98 EUR
Pivo 1 l (cerveza) – od 1,02 EUR (San Miguel)
Stolní vína 1 l – od 0,99 EUR, Sangría 1 l od 1,11 EUR
Značková vína 0,7 l – od 3,78 EUR
Cigarety Marlboro – 2,40 EUR
Káva 25 dkg (café) – od 1,23 EUR
Malé Nescafé – od 1,41 EUR

Co se týče cen oblečení a obuvi, tak ceny jsou zhruba stejné jako u nás. Využijte sezónní výprodeje, které začínají v létě.

Kultura, umění – kulturně žít ve Španělsku nevyjde zrovna levně. Průměrná cena vstupenky do kina se pohybuje okolo 7,5 eur na osobu. V multikinech zaplatíte ještě víc. Ceny za  představení divadle, opeře apod. se pohybují v rozmezí od 10 do 100 eur, záleží od vybraného místa v hledišti a prestiže představení.

Potřebuji víza do Španělska?
Ne. Bez víza můžete ve Španělsku zůstat až 90 dní.

Užijte si dovolenou ve Španělsku!

Barcelona
Barcelona
Pláž Calella
Pláž Calella
Casares Malaga
Casares Malaga
Malaga Costa Del Sol
Malaga Costa Del Sol
Pláž Sitges
Pláž Sitges

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *