Dovolená Chorvatsko

Jednou z nejvíce navštěvovaných destinací českými turisty je rozhodně Chorvatsko. To každoročně láká návštěvníky z celého světa svými oblázkovými plážemi, křišťálově čistým mořem a překrásnou přírodou. Dovolená v Chorvatku je levná.

Každý rok vycestuje do Chorvatska více jak třičtvrtě miliónu Čechů, kteří využívají toho, že tato země je poměrně blízko. Lze si tedy užít i opravdu levnou dovolenou, neboť do Chorvatska je možné vycestovat po vlastní ose. Cesta autem není příliš zdlouhavá a po příjezdu do cílového místa se následně budete moci ubytovat v některém z četných apartmánů. Pokud ovšem chcete, aby celou dovolenou někdo zajistil za vás, tak máte možnost zvolit jako dopravní prostředek také autobus nebo letadlo. Letadlo je pochopitelně nejlepší způsob, jak se do Chorvatska dopravit (je to rychlé a pohodlné).

Chorvatsko se pyšní mnoha místy, na která může návštěvník zavítat. Ať již se jedná o krásné oblázkové pláže, křišťálově čisté moře či o nádhernou přírodu a památky.

Podívejte se na chorvatské ostrovy či využijte možnost poznávací plavby
Jestliže poté nechcete trávit svou dovolenou ve vnitrozemí, tak můžete navštívit některý z přilehlých ostrůvků, jako jsou například Hvar či Brač. Případně poté můžete svou dovolenou strávit na lodi, na které se budete plavit po Jadranu a každý den se podíváte do jiného přístavního města po celém Chorvatsku, kde budete mít pokaždé možnost ochutnat zdejší speciality.

To, že je dovolená na lodi mezi turisty populární, potvrzuje i skutečnost, že je možné najmout si soukromou loď s posádkou. Jestliže tedy chcete vycestovat s přáteli na dovolenou do Chorvatska a přemýšlíte jak jí originálně strávit, tak pronájem lodi by mohl být řešením.

V Chorvatsku si svou zálibu najdou i milovníci sportu. Ať již aktivní sportovci, nebo jen sportovní nadšenci. Chorvati jsou totiž výborní v házené, na kterou se v této zemi můžete podívat. Dále zde také působí několik slavných sportovních klubů, jako je například Hajduk Split. Fotbalový klub, jehož historie je nesmazatelně spjatá s Českou republikou, neboť právě zde jej chorvatští studenti založili.

Chcete se podívat na Makarskou, na Istrii, do Dubrovníku nebo Dalmácie? Vyberte si to nejlepší z nabídky cenově zvýhodněných last minute zájezdů ještě dnes!

Apartmány v Chorvatsku
Na dovolené v Chorvatsku nemusíte nutně bydlet v drahých hotelech, můžete si objednat apartmán, který vás nevyjde draho. Věřte, že i tak si můžete užít pohodovou dovolenou u moře. Ubytování v soukromí využívají nejen rodiny s dětmi, ale i zamilované páry a jednotlivci, které nechtějí být rušeni ostatními turisty. Přímo z apartmánů se snadno dostanete do letovisek, do obchodů i restaurací.

Ceny potravin v Chorvatsku
Chorvatsko není drahé a dovolená zde se opravdu vyplatí. Ceny potravin jsou podobné jako v Česku. Chléb bílý 0,5 kg stojí 27 Kč, cukr krystal 1 kg stojí 18 Kč, trvanlivé mléko 1 l stojí 22 Kč.

Cestovní doklady
Chcete jet na dovolenou do Chorvatska a nevíte jaké musíte mít cestovní doklady? Každý kdo cestuje do Chorvatska měl by mít platný cestovní pas. Chorvatsko sice akceptuje české občanské průkazy, ale doporučení Ministerstva zahraničí je jasné: Každý (i dítě) by měl být vybaven cestovním pasem.

Apartmány Polynesia Umag, Chorvatsko
Apartmány Polynesia Umag, Chorvatsko
Jadran Ostrov Hvar Town
Jadran Ostrov Hvar Town
Ostrov Korčula, Dubrovník, Neretva, Chorvatsko
Ostrov Korčula, Dubrovník, Neretva, Chorvatsko
Ostrov Krk, Národní park
Ostrov Krk, Národní park
Rijeka
Rijeka

One thought on “Dovolená Chorvatsko”

  1. Zdravím.Hledáme něco u moče se psem.Nejlépe asi nějaký mobilheim,apartmán,hned u pláže,tak aby si mohl pejsek běhat i když nebudeme zrovna na pláži. a nebyl někde zavřený.Musí také mít přístup na pláž a třeba i do města..Jsme 2 dospělý+yorkšír.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *