Dovolená Filipíny

Vybavte se opalovacími krémy na připravte se na neuvěřitelné zážitky s příchutí exotiky, moře a nádhernou přírodou. Filipíny je země nádherných ostrůvků a pláží. Pod Filipíny patří více než 7 000 malebných ostrovů a ostrůvků. Filipíny je ideální cíl nejen letní dovolené. Vždyť zde teploty po celý rok neklesají pod 28 stupňů.

Pláž Playas

Kam se vydat?
Manila je filipínská metropole, kde se nachází více než 20 milionů lidí. Manila je jedno z nejlidnatějších měst světa. Pro turisty je atraktivní ostrov Luzon, na kterém leží hlavní metropole. Luzon je hornatá země, která je doslova poseta sopkami. Vydejte se k vulkánu Taal, což je vlastně sopečný ostrůvek uprostřed stejnojmenného jezera. Vulkán sice se svými 400 metry výšky neohromí, avšak pohled na sopku a kráter je opravdu fascinující. Na Filipínách jsou pochopitelně nádherné pláže s průzračnou vodou, romantickými zátokami, sluncem prohřátým pískem. Přes 4 kilometry dlouhá pláž White Beach (Bílá pláž) získala jméno podle oslňující barvy písku. Tato pláž je celosvětově považována za klenot pláží. Pláž naleznete na ostrově Boracay, což je známé turistické centrum, které leží jižně od hlavního města. Další nádherné pláže se nacházejí na ostrově Palawan, hlavně v oblasti El Nido. Pokud vyrazíte na neobydlení ostrůvek Great Santa Cruz, tak zde si můžete poležet na růžových plážích, což je skutečný unikát. Cesta pravidelnou leteckou linkou z Manily až na poloostrov Zamboanga, kam ostrov s padá, zabere slabou půlhodinku. Můžete se také vydat na ostrov Cebu. Zajděte se podívat na sídlo králů, Cebu City, nevynechejte pevnost San Pedro, nebo proslulou baziliku Minore del Santo Nino s nejstarší soškou na Filipínách tolik uctívaného jezulátka (falešného boha). Za přírodními krásami se rozhodně vydejte trajektem na ostrov Bohol. Vyskytne se vám nádherný pohled na tzv. Chocolate Hills (Čokoládové kopce). Na 50 kilometrech čtverečních jsou “naskládány” kopečky porostlé trávou, která má v období sucha mléčně čokoládovou barvu.

El Nido

Filipínská dovolená je jako scenerie z fantastických filmů. Na Filipíny prostě letos musíte na dovolenou!

Z Prahy do Manily nelétá přímý spoj. Můžete si vybrat lety s přestupem v Paříži, Amsterdamu, Dubaji nebo čínském městě Guangzhou, které leží u Hongkongu. Let si můžete objednat tak, abyste v daném městě mohli přespat.

Rýžové terasy

Jak na víza na Filipíny?
Při pobytu v délce do 30 dní občané ČR vízum nepotřebují. Pokud bude na Filipínách déle než 30 dní, vízum vyřídíte na ambasádě v Praze.

Očkování
Povinné očkování na Filipíny není. Doporučujeme ale očkování proti žloutenkám typu A+B, očkování proti břišnímu tyfu. Nezapomeňte si i prověřit platnost svého přeočkování proti tetanu. Pokud se budete pohybovat na odlehlých místech, nechte se očkovat proti vzteklině. Zde vás totiž může pokousat opice. Vhodné je i očkování proti japonské B encefalitidě přenášené komáry a proti choleře (vakcína v nápoji chrání i proti průjmům způsobeným bakterií E. coli. E. coli je bakterie, která je častou příčinou tzv. cestovatelských průjmů.

Měna na Filipínách
Na Filipínách je oficiální měna filipínské peso (zkratka PHP). 1 peso = 100 sentimů (sentimos). V oběhu jsou mince 1, 5, 10, 25 centavos a 1,2 a 5 pesos. Papírové bankovky mají hodnotu 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos. Myslete na to, že cizí měny (dolary, eura…) se v běžném platebním styku, nepoužívají.

Ceny na Filipínách
Kvalita filipínských potravin je ve většině případů srovnatelná s českou. Orientační ceny zboží a služeb na Filipínách: mléko 1 litr – 28 Kč, voda 1 litr – 8 Kč, Pepsi Cola 33 ml (plechovka) – 7 Kč, špagety 500 g – 24 Kč, Snickers – 12 Kč, cigarety Marlboro 20 ks – 15 Kč, šampon Pantene 200 ml – 41 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *