Kolik stojí lékařské ošetření na dovolené?

Někdy se stává, že musíte na dovolené vyhledat lékařskou pomoc. Zraníte se v moři, v bazénu, nebo prostě upadnete. V Chorvatsku často turisté šlápnou na mořského ježka, Egypt a Tunisko jsou vyhlášeny zažívacími potížemi.

Čeští turisté mají na dovolené v zahraničí nejčastěji zažívací potíže (průjem, zvracení…), následují kožní a sluneční potíže, virózy či záněty očí a uší. Lékařské ošetření odřenin stojí stokoruny až tisíce. V průměru se náklady na lékařské ošetření v zahraničí pohybují v řádu desítek tisíc korun. Nejsou ani výjimky, kdy pojišťovny platí za své klienty miliónové částky.

Šlápnutí na mořského ježka v Chorvatsku za 3000 korun
Chorvatsko má většinou kamenité pláže. Pokud půjdete po pláži bosky, uklouznete a může se vám stát úraz. V moři se vám zde může přihodit, že šlápnete na mořského ježka. Takové ošetření vás (nebo pojišťovnu) vyjde okolo 3000 korun. Pokud se spálíte na slunci, tak vás léčba též vyjde okolo 3000 korun. Za předpis v chorvatské lékárně zaplatíte cca 36 korun.

V Egyptě si ověřte lékaře
V Egyptě na Čechy často čekají zažívací, střevní potíže. Pokud s těmito potíži půjdete k místnímu lékaři, tak si připravte 2-3 tisíce korun. Jednodenní hospitalizace tady stojí několik desítek tisíc korun! V Egyptě je lékařské ošetření velmi drahé (kliniky jsou tady předražené), proto sem rozhodně bez cestovního nejezděte. Pokud jste pojištění a potřebujete lékařské ošetření, tak se obracejte na asistenční službu své pojišťovny, která vás odkáže na lékaře ze smluvního zdravotnického zařízení.

Drahá lékařská péče v Řecku
Díky finanční krizi v Řecku je lékařská péče pro turisty opravdu drahá. Léčení těžké infekce dýchacích cest vyjde zhruba na 170 eur, což je skoro 5000 korun! Léčení těžkých úrazů pak přijde na stovky tisíc korun, například ošetření komplikované zlomeniny s nutnou hospitalizací se může pohybovat okolo 600 tisíc korun. Do Řecka bez patřičného připojištění určitě nejezděte!

Nejdražší je transport zraněného do České republiky
Transport zraněného do České republiky vyjde v lepším případě na statisíce korun! To je převoz sanitkou. Ze vzdálených zemí však musí být pacient dopraven letecky. A to buď běžnou linkou, nebo upraveným letadlem s ambulancí. Průměrná cena jedné letové hodiny zdravotnického speciálu se pohybuje kolem 50 tisíc korun. Takový převoz může vyjít na miliony korun!

Děti na dovolené
Nezapomínejte na děti! Co si budeme povídat, děti na dovolené jsou velké bezpečnostní riziko. Čím menší, tím je riziko úrazu či nemoci větší. Když budete uzavírat cestovní pojištění, tak rozhodně nezapomínejte na své ratolesti, které s vámi pojedou na dovolenou.

Čtěte podmínky pojištění
To, že uzavřete cestovní pojištění je skvělé, je ale ještě potřeba si pečlivě prostudovat podmínky pojištění. Některé pojišťovny mají různá omezení a výjimky, např. výši pojistné částky, pojištění nezahrnuje převoz zraněného do ČR…

Věřte, že cestovní pojištění se vyplatí uzavřít!

dite

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *