Cestovní pojištění

Nezapomínejte na cestovní pojištění, když letíte na dovolenou k moři nebo i jen na prodloužený víkend někam do zahraničí. Nikdy totiž nevíte, co se vám cestou nebo v místě dovolené může stát.

Každoročně jezdí mnoho lidí na dovolenou k moři, poznávat nové kultury a země.

Myslete na to, že na vytoužené dovolené mohou nastat nečekané zdravotní potíže nebo úraz. Od drobných poranění přes zlomeninu až po ty nejvážnější problémy, kdy dojde třeba i ke zranění další osoby.

Když se něco podobného stane, máte zkaženou dovolenou, ale co hůř, nastanou finanční výdaje a komplikace s tím spojené. Lékařské ošetření v zahraničí může stát desetitisíce, statisíce i miliony korun! Od toho je tu cestovní pojištění s asistenční službou, které Vám všechny tyto výdaje pokryje.

Statistiky ukazují, že bez cestovního pojištění jede na dovolenou do zahraničí každý desátý Čech. A to je opravdu velký hazard! Statistiky totiž zároveň říkají, že rok od roku přibývá nehod a úrazů způsobených během zahraniční dovolené. Nepojištění turista, kterému se stane v zahraničí úraz, musí veškeré výdaje s ošetřením hradit z vlastní kapsy. A to je opravdu zbytečný finanční závazek (někdy na celý život).

úraz

Cestovní pojištění

Porovnávejte nabídky pojišťoven
Nabídky pojišťoven se mohou lišit v detailech i v důležitých věcech. Dobrá volba je použít internetový porovnávač pojistek. Srovnání nejlevnějších nabídek cestovního pojištění do zahraničí se vám určitě vyplatí (můžete ušetřit nemalé peníze). Když do porovnávače pojistek zadáte základní informace, porovnávač vám seřadí nejvýhodnější nabídky na trhu (zpravidla i podle ceny).

Připojištění se vyplatí
Cestovní pojištění zpravidla zahrnuje jen pojištění léčebných výloh, úhradu návratu do České republiky a asistenční služby. K cestovnímu pojištění je dobré i uzavřít i připojištění odpovědnosti za škodu a pojištění zavazadel. Není od věci si navýšit pojistné krytí na léčbu a návrat do ČR nad rámec základní pojistné částky. Pojišťovny také nabízejí specializovaná připojištění, například pro domácí mazlíčky.

Asistenční služby
Základní asistenční služby zpravidla obsahují: lékařské ošetření, hospitalizaci v nemocnici, přepravu do zdravotnického zařízení, repatriaci do České republiky, pohřeb nebo kremaci tělesných ostatků pojištěného, ztrátu cestovního dokladu (občanský průkaz, cestovní pas), doklady od vozidla nebo řidičského oprávnění.

Rozšířené asistenční služby zpravidla obsahují:
Lékařské informace, turistické informace, administrativně – právní informace, telefonickou pomoc v nouzi, tlumočení a překlady, asistenci v souvislosti s pracovním pobytem, vztahy s místními policejními orgány a se zastupitelskými úřady v zahraničí, předčasný návrat z dovolené, zpoždění letu, vyslání rodinného příslušníka do nemocnice.

Dbejte na to, aby vámi vybraná pojišťovna měla non-stop telefonickou asistenci v českém jazyce. Užitečná je také možnost poradit se s asistenční službou ještě před odjezdem na dovolenou, například o nutném a doporučeném očkování nebo klimatických podmínkách v cílové zemi.

Pročtěte si pojistní podmínky
Pořádně si před uzavřením pojištění pročtěte pojistné podmínky! To je opravdu velmi důležité. Pojišťovny se liší v limitech plnění, v některých případech dost podstatně. Limit plnění je maximální částka, kterou pojišťovna v případě pojistné události bude hradit.

Sleva na cestovní pojištění
Víte o tom, že můžete mít slevu na cestovní pojištění? Některé pojišťovny dávají slevu až v desítkách procent! Slevu zpravidla dostanete v těchto případech: sjednání on-line (přes internet), rodinná sleva (děti zdarma), pro děti mladší 18 let.

Cestovní pojištění v těhotenství
Pojištovny zpravidla pojistí těhotnou ženu do 10 týdnů před předpokládaným termínem porodu. Pojišťovny bez problémů hradí náklady na lékařské ošetření při neočekávaných akutních komplikacích, a to v případech, kdy je bezprostředně ohrožený život matky, plodu či předčasně narozeného dítěte. Výlukou bývá rizikové těhotenství.

Riskovat se nevyplácí
Věřte, že riskovat na dovolené se nevyplácí, a to to v případě, že máte to nejlepší cestovní pojištění. Pokud se zraníte při hazardní činnosti, pojišťovna vám nic nezaplatí. Pojišťovny také neproplácí úrazy pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek (marihuana apod.) a škodu vzniklou jako důsledek úmyslného jednání pojištěného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *