Dovolená v Egyptě čeká na vás

Věřte, že letní dovolená u moře v Egyptě je pro vás to pravé. Egypt je krásná země plná kontrastů, země nádherných saharských pouští i životodárné řeky Nil.

Káhira
Kdo by neznal hlavní město Egypta, známou z mnoha turistických průvodců především díky mnoha památkám. Sami jistě tušíte, které jsou ty nejvýznamnější. Jedná se o jeden z divů světa, slavné pyramidy v Gíze. Ty najdete na samotném okraji Káhiry a byl by skutečně hřích je nenavštívit, pokud se v tomto městě nacházíte. Město samotné leží v severovýchodní části Egypta na pravém břehu Nilu. Čím dále se od Nilu budete nacházet, tím starší budovy budete nalézat. Historické část Káhiry se totiž nachází nejdále od této proslulé řeky, zato turistické hotely a kancelářské mrakodrapy leží v jeho těsné blízkosti. Podnebí v Káhiře je podobné jako v celém Egyptě, jelikož leží na rozhraní tropického a subtropického pásu. V letních měsících tedy nejsou výjimkou velká horka, která dosahují až 40 stupňů celsia. Déšť je zde minimální a přichází především v období zimních měsíců. Pokud tedy do Káhiry dorazíme, neměli bychom svou pozornost věnovat pouze pyramidám, ale můžeme si projít i řadu jiných, stejně významných památek. Začít můžeme například u nejstarší káhirské mešity Al-Azhar, která byla postavena již v roce 970 před naším letopočtem. V současné době při této mešitě funguje i univerzita, která je nejstarší fungující univerzitou na světě. Pokud vaše oko spatří rozlehlou pevnost, jedná se o pevnost Citadela, která byla po dlouhou dobu sídlem všech egyptských vládců a leží na úpatí kopce Mukkatán. Je toho skutečně mnoho, co se dá v Káhiře navštívit, ale pokud si chcete o tomto městě i zemi udělat celkový obrázek, neměli byste vynechat Egyptské muzeum, které uchovává jednu z největších sbírek staroegyptských památek. Je jich více než 100 000 od malých a drobných šperků, až po monumentální sochy, které často zobrazují významné panovníky či osobnosti. Právě zde na vás nejvíce dýchne samotná historie, která opravdu stojí za prozkoumání.

Káhira
Káhira

Alexandria
Toto známé egyptské město se nachází na březích středozemního moře, díky čemuž nejenom mělo, ale stále má velmi důležitý význam z hlediska obchodu. Díky místnímu přístavu se jedná o jedno z největších egyptských center importu a exportu a denně z přístavu vypluje na stovky lodí, vezoucích zboží na jiný kontinent. Jak už sami jistě tušíte, město bylo pojmenováno po jeho zakladateli Alexandru Velikém, který město založil již v roce 331 před naším letopočtem. Zmínili jsme jeho polohu na březích Středozemního moře, která je důležitá nejenom pro obchod, ale také turistický ruch. Přestože byla tato lokalita dlouhá léta navštěvována minimálně, v posledních letech zažívá své znovuzrození. Za vše mohou především místní hoteliéři, kteří neváhali investovat do rekonstrukce hotelů, což přineslo požadovaný efekt. Většina hotelů tak mže splnit i ty nejnáročnější požadavky především evropských turistů, kteří toto místo vyhledávají také především díky čistému bílému písku na plážích a průzračně modrému moři. Pokud patříte k těm nejnáročnějším klientům, právě v této oblasti najdete jedny z nejluxusnějších hotelů v celém Egyptě. Pokud vás opalování na pláži a koupání v moři omrzí, můžete vyrazit obdivovat krásy tohoto města. Je skutečně o co stát. Dominantou města je Qait-bejova pevnost, která stojí na čtvercovém půdorysu, s mohutnou věží v každém rohu. Ta je nyní vystavěna v místě, kdy v minulosti stával maják, který upozorňoval lodě, že přijíždějí k pobřeží. Kromě pevnosti můžete obdivovat i celou řadu paláců, především potom Montaza Palace, Ras el-Tin Palace, který naleznete ve stejnojmenné městské čtvrti, nebo Prezidentský palác. Zajímavým kontrastem s těmito památkami je potom budova novodobé alexandrijské knihovny, která byla postavena v moderní architektuře a mezi řadou starých památek působí přinejmenším velmi zajímavě.

Alexandria
Alexandria

Hurghada
Pravděpodobně bychom našli jenom málo lidí, kteří by neznali egyptské město Hurghada. Jeho známost a obliba je samozřejmě spojena s cestovním ruchem, který je v této oblasti již několik let na vzestupu. Jedná se dokonce o turisticky nejvyhledávanější lokalitu v této oblasti. To vše především díky budování mnoho nových hotelů a přizpůsobení služeb tak, aby vyhovovali právě evropskému turistovy. Právě turisté ze střední a výhodní Evropy jsou nejčastějšími klienty cestovních kanceláří, které pořádají do této oblasti zájezdy. Pokud i vy patříte mezi milovníky dlouhých písčitých pláží, na kterých můžete díky dlouhému slunečnímu svitu odpočívat od brzkého rána až do večera, je pro vás tato lokalita jako stvořená. Samozřejmostí je průzračně čisté moře, poskytující osvěžení kdykoliv chcete.
Nejsou to jen pláže a moře, které tuto lokalitu charakterizují. Pokud se vydáte z turistických míst blíže k samotnému centru města, uvidíte typické egyptské uličky, které lemují domy s řadou obchodů či stánků. Dominantou města je však mezi muslimy velmi známé mešita, která v současné době tvoří dominantu města. Poznáte ji především podle vysoké věže, které se tyčí vysoko k oblakům a je vidět i z dalekého okolí. Pokud jste milovníci památek, je Hurghada i skvělým výchozím místem pro řadu výletů, především potom do Káhiry nebo Luxoru. Právě zde totiž na vás dýchne historie starověkého Egypta, které dominuje jeden z divů světa, kterým jsou samozřejmě pyramidy. Stejně tak můžete navštívit i řadu chrámů, nebo významné pohřebiště v Údolí králů a královen. Ať už jste milovníci nádherných písčitých pláží nebo historie, Hurghada má kousek pro každého z vás a není nic jednoduššího než střídat klidné a ničím nerušené dny na plážích, s návštěvou okolních památek, které vás často uchvátí svou velikostí.

Hurghada
Hurghada

Dovolená v Egyptě na vás už čeká!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *