Jak ušetřit za dovolenou

Chcete jet na dovolenou k moři a nedostává se vám financí? Ano, velkou roli při výběru dovolené hrají peníze. Dovolenou lze pořídit i velmi levně! Pojďme se podívat, jak můžete na dovolené ušetřit, a přitom příliš neslevovat ze svých představ.

Zájezdy na poslední chvíli
Téměř polovina zájezdů prodaných v Česku spadá do kategorie last minute, tedy na poslední chvíli. Se zájezdem koupeným na poslední chvíli můžete ušetřit až 30% z jeho původní ceny. Problém je, že u tohoto druhu zájezdů musíte být jednak připraveni dělat kompromisy a také nikdy nevíte, kam se přesně vypravíte. Ovšem pro nezávislé cestovatele, kteří si nepotrpí na plánování, to může být spíš výhoda. Jestliže se však chystáte na dovolenou s dětmi, pak počítejte s tím, že když budete vybírat zájezd tohoto typu, je to vždy sázka do loterie a čím kratší doba je mezi zaplacením zájezdu a odjezdem, tím větší nervy vás nejspíš čekají.

Srovnávání cen zájezdů
Vybrali jste si destinaci i hotel a teď u zbývá jen zaplatit? Ale než tak učiníte, podívejte se, jestli nemůžete sehnat zájezd nebo ubytování ještě levněji. Můžete si sami porovnat nabídky různých cestovních kanceláří, ale také si třeba najít na internetu stránky, které srovnávání cen ubytování a zájezdů provádějí. Dost často zjistíte, že můžete ušetřit i několik tisíc, a přitom nemusíte slevovat ze svých nároků.

dovolená

Změny kurzu
Už delší dobu je kurz koruny vůči dolaru a euru poměrně nevýhodný. Jestliže na dovolenou do zahraničí jezdíte pravidelně, vyplatí se mít nějakou menší částku stranou a když je kurz příznivý, peníze vyměnit. Pokud výměnu korun odkládáte až na dobu těsně před odjezdem, zkuste si najít na internetu v okolí svého bydliště směnárnu s co nejvýhodnějším kurzem. V zahraničí pokud možno raději peníze neměňte, kurz bývá nevýhodný a jen byste na tom prodělali.

Zahraniční zájezdy
Nesrovnávejte pouze nabídku českých cestovních kanceláří. Hlavně pokud jde o dražší exotické zájezdy, vyplatí se zapátrat i u zahraničních cestovek, často totiž nabízí výhodnější ceny než ty tuzemské. Je sice pravda, že nepříznivý kurz koruny ceny zájezdů ze zahraničních cestovních kanceláří v poslední době zvedl, ale některé se stále vyplatí koupit.

Dovolená v Česku
Nedostává se vám peněz na dovolenou u moře nebo na exotickou dovolenou? Příjemné chvíle můžete strávit i v Česku. Čím dál populárnější jsou pronájmy a chat a chalup. Pro rodiny s dětmi to může být ideální řešení na prázdniny. Ale pozor, ty nejlepší chalupy jsou rychle rozebrané, takže čím dřív začnete vybírat, tím větší je šance, že i vy najdete své vysněné prázdninové sídlo. Nebo si na dobu dovolené můžete svůj byt, dům či chalupu s někým vyměnit přes internet.

Přejeme Vám příjemně strávenou letošní dovolenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *