Zimní dovolená v Tatrách

Nefalšovaná světová lyžovačka za humny? Slovenské Tatry – to je báječná zimní dovolená!

Majestátní horské hřebeny, působivě rozeklané štíty místních velikánů s bílými sněhovými čepicemi, táhlá údolí s malebnými městy a vesnicemi – to jsou Tatry.

Vysoké Tatry
Začněte ve Vysokých Tatrách, v Tatranské Lomnici – to je skutečný lyžařský ráj. Po sjezdovkách se zde můžete prohánět až do půlky května, a věřte, že je to skutečný zážitek. Zkuste například sjezdovku, která je dlouhá více než 5 kilometrů, která vede z Lomnického sedla přes Skalnaté pleso až do Lomnice. Zde na vás čeká neskutečný zážitek! Zdatní lyžaři ocení náročnější sjezdovky ve středisku Štrbské Pleso, které jsou vždy v perfektním stavu. Zdejší snowpark nabídne velkým zimním nadšencům adrenalinovou zábavu na krkolomných tratích a atrakcích, sportovně klidnější mohou vyzkoušet okolní běžkařské trasy.

Nezapomeňte si vyjet ve stylu Anděla na horách na výlet na Lomnický štít. Do neuvěřitelné výšky 2.625 m budete dopraveni moderní visutou lanovkou. Můžete i sáňkovat! Vydejte se do Starého Smokovce. Sáňky zde půjčují od 6€/den. Zbývá se nechat vyvést na Hrebienok a spustit se ze tříkilometrového dráhy dolů. Bezva zábava pro celou rodinu!

Gerlachovský štít

Nízké Tatry
Nízké Tatry se mohou pochlubit největším slovenským zimním areálem, který se jmenuje Jasná. Naleznete ho na svazích Hory Chopok. Lyžařská sezóna zde trvá až do konce dubna. Příjemné červené trati vyhoví většině lyžařů. Dobrodruzi mohou změřit síly s červenými trasami a začátečníci se po kurzu v lyžařské škole mohou vydat na pohodové modré sjezdovky. A co děti? Na místním svahu s pásovým vlekem se lyže nasazují už ve třech letech!

Západní Tatry

Zajděte za kulturou
Když vás omrzí lyže, vyzkoušejte kulturu. Jen necelých 15 km ze sjezdovky v jasné vás dělí od Liptovského Mikuláše, kde najdete muzea, galerie, a také pěkný kostel. Celoročně je zde v provozu obří aquapark Tatralandia, takže plavky si rozhodně nenechávejte doma! Na procházku můžete i do podzemí! Některé z okolních krasových jeskyní jsou přístupné i v zimě – např. Demänovská jaskyňa slobody.

Thermal Park Bešeňová
Pod štíty Nízkých tater, uprostřed kraje Liptova, naleznete termální komplex Thermal Park Bešeňová. Jeho početné bazény jsou plněny horkou vodou vyvěrající ze země v blízkém okolí. Po koupeli v termálním prameni se budete cítit jako znovuzrození. Komu by lázeň nestačila, můžete si zde skočit do sauny nebo na masáž.

Co, kde a za kolik?
Cena jednodenního skipasu pro dospělého lyžaře se pohybuje kolem 30€.
Ve Vysokých Tatrách vystačíte s jedním skipasem ve třech střediscích – Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec.
Vícedenní skipas platí jak v Jasné, tak i ve Vysokých Tatrách. Stojí 142€.
Cesty “električkou” mezi středisky jsou zahrnuty v ceně permanentky.
Skipas pořídíte laciněji přes internet, studenti a důchodci mají slevu.

Užijte si zimní dovolenou v Tatrách. Užijte si ji na salaši s talířem halušek pivem či vínem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *