Salcbursko – ráj lyžařů

Nejlépe upravené sjezdovky, moderní lanovky a vleky, starobylé chalupy, mnoho termálních lázní a k tomu světově známé kulturní město Salcburk. Tato kombinace dělá ze Salcburska jedinečný rekreační region v srdci Alp, přitom je od našich hranic jen pár hodin jízdy autem.

Region Salcburka je pro milovníky zimních sportů (lyžaře, snowboardisty) opravdových rájem. Na sportovce zde čekají více než 2000 kilometrů upravených sjezdovek (což je zhruba tolik, kolik má po obvodu hranice České republiky) a více než 560 nejmodernějších vleků či lanovek. A když paní Zima někdy zapomene, může být v Salcburku technicky zasněženo více než 1600 kilometrů, což je asi 80% sjezdovek. Navíc na jeden jediný skipas můžete v celém Salcbursku můžete volně využívat všechny sjezdovky. Díky spojení 22 lyžařských regionů se Salcburskou Super Ski Card vznikla jedna z největších lyžařských oblastí na světě.

Salcbursko

Vše pro lyžaře
Pokud nepatříte mezi zdatné lyžaře, nemusíte se bát, protože v celém regionu funguje více než 120 lyžařských škol. Zájemci, kteří chtějí po nějakém čase začít znovu lyžovat, mají dokonce k dispozici speciální balíček, jenž zahrnuje tři noclehy včetně polopenze, třídenní skipas, tři dny zapůjčení moderních lyží a třídenní lyžařský workshop.
Půvabné modré nebe, nádherně zasněžené kopce a široko daleko ani živáčka. To je pocit neomezené volnosti při jízdě neporušeným svahem. Salcbursko je ideální oblast pro freeride a některé salcburské regiony, například Kitzsteinhorn, Kaprun-Zell am See, Gasteinertal nebo Dachstein-West se stále více specializují na rostoucí požadavky freeriderů. Ti si zde splní své lyžařské sny.
Kdo hledá na zimní dovolené především rozmanitost, najde v Salcbursku kromě top sjezdovek a terénů pro lyžařskou turistiku také ty nejlepší možnosti pro provozování mnoha severských sportů. Mezi ně patří například turistika se sněžnicemi nebo jízda na běžkách ve Werfenwengu. Ve Filzmoos je možné vyzkoušet například také trendy biatlon.

Kitzsteinhorn - Výhled od horní stanice lanovky ve výšce 3029 m
Kitzsteinhorn – výhled od horní stanice lanovky ve výšce 3029 m

Nejen lyže, ale i požitky
Po dobrodružné túře na sněžnicích nebo dlouhém dni na sjezdovce se přímo nabízí návštěva v některých bezpočet termálních lázní v alpské rekreační oblasti Salcbursko. V Gasteinertalu se nacházejí Alpské a Skalní termály a dvě top moderní wellness oázy. Co opravdu stojí za prozkoumání, je zdejší kulinářská stezka Via Culinaria. Jde o požitkářskou trasu s více než 200 tipy a sedmi tematickými trasami pro všechny gurmány. V Salcburku totiž ve srovnání s ostatními částmi Rakouska působí nejvíce oceněných a špičkových šéfkuchařů. Hosté se zde mohou zúčastnit také mnoha kuchařských kurzů a školení.

Romantika bez hranic
V čase Vánoc zde čekají stovky adventních trhů, například u jezera Wolfgangsee v Großarltalu, kde se udržují zcela specifické adventní tradice. Oblíbenou atrakcí je pro zamilované páry v zimě také jízda na saních tažených koňmi. Nezbytnou zastávkou je samozřejmě Mozartovo město Salcburk, které patří od roku 1996 na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Romantika a mystika je spojená také s mnoha zvyky a starodávnými tradicemi, se kterými se můžete v Salcbursku setkat na každém kroku.

Salcbursko

Salcburko ve zkratce
– rozkládá se na 7154 km2
– disponuje 204 200 lůžky pro hosty
– má celkem 100 zimních letovisek
– je zde 17 sjezdovek s nočním osvětlením
– nejdelší sjezdovka má 10,4 kilometru a má převýšení 1440 metrů
– v celé lokalitě je 757 vleků a lanovek
– je zde 66 zamrzlých jezer a kluzišť

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *