Na Lipno za zimními radovánkami

Nevíte, kde si užívat zimní radovánky? Máme pro vás tip – Lipno. Středisko nabízí luxusní lyžování, bruslení na zamrzlé přehradě, bobovou dráhu, rozhlednu s nejdelším suchým tobogánem a mnoho dalšího.

Nejen o zimních a jarních prázdninách si na Lipně (lipenské přehradě) užijí milovníci sněhových radovánek. Zdejší skiareál umožňuje pohodové lyžování na upravených sjezdovkách o celkové délce 8,3 kilometru. Přepravu zajišťují tři pohodlné sedačkové lanovky, nechybí ani spousta zasněžovacích děl, kdyby nebylo sněhu dostatek. Sjezdové tratě jsou mírné a střední obtížnosti s pozvolným profilem, který oceňují zejména rodiny s dětmi a začátečníci. Kdo nemá přes den lyžování dost, může vyrazit na lyžovačku i večer na 1 300m dlouhou jezerní sjezdovku. Na Lipně však nebudou zahálet ani milovníci běžek, pro něž se strojově upravuje na 40km tratí. Rozhodně s sebou vezměte i malé děti, protože klenotem Skiareálu Lipno je Foxpark, nejmodernější výukové hřiště se třemi pojízdnými koberci, pohádkovými slalomy a zábavným zvukovým programem s maskoty lišákem Foxem a kapitánem Lipánkem. Kdo zatouží po změně, ať se vydá do nedalekých rakouských středisek Sternstein nebo Hochficht, které nabízejí ještě více kilometrů sjezdovek.

Lipno sjezdovka
Lipno sjezdovka

Nejdelší bruslařská dráha na světě je na Lipně
Budete-li mít lyžování dost, nazujte brusle a hurá na zamrzlou hladinu Lipenského jezera, které v zimě přitahuje tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí! Lipenské jezero je naší největší vodní plochou a každoročně zamrzá od prosince do března. Jakmile led dosáhne bezpečně tloušťky je mezi obcemi Lipno na Vltavou a Frymburk pravidelně upravována nejlepší bruslařská dráha v České republice o délce téměř 11km. Bruslařská dráha by se dala nazvat doslova dálnicí, je 6-8m široká a vstup na ni je zcela zdarma. Pokud zapomenete brusle, nezoufejte. V Lipně na Vltavou se nachází přímo u nástupu na bruslařskou dráhu půjčovna bruslí. Na trase pak najdete občerstvovací stánky s teplými nápoji a grilovanými specialitami. Kdo má zájem, může se také projet na bobové dráze nebo se projít v korunách stromů. Stromovou stezku, dlouhou 675 metrů, zakončuje čtyřicetimetrová vyhlídková věž a dvaapadesátimetrový suchý tobogán – nejdelší v Česku. Při dobrém počasí se vám naskytne krásný zimní pohled na vrcholky Alp, skoro celé lipno a okolí Šumavy.

Nejdelší bruslařská dráha na světě je na Lipně
Nejdelší bruslařská dráha na světě je na Lipně

Užijte si dovolenou nebo víkend na Lipně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *