Silvestr na chalupě

Podle hesla, všude dobře, doma nejlíp si můžete zařídit letošní silvestr. Přivítat nový rok na chalupě třeba někde v horách je levnější, zábavnější a stylovější než cokoliv jiného. A pohled od vyhřátých kamen přes zamrzlé okno na zasněženou zimní krajinu osvětlenou ohňostrojem je téměř pohádkový.

Silvestr, každoroční oslavy příchodu nového roku, vnímají lidé různě. Někteří jej vítají ještě vehementněji než Štědrý večer, jiné nevzrušuje vůbec… Poradíme vám, jak si poslední den v roce užít po svém a hlavně stylově!

Stačí se dohodnout s partou přátel a vyrazit na vlastní chalupu. Má-li někdo z vašich známých domek na horách, atmosféru to ještě umocní. Sníh prostě k zimě patří, jenže pronajmout si horskou chatu vyjde dost draho a navíc je většina z nich dávno rezervovaná.

Silvestr na vlastní chaloupce nebo u známých tak vyjde levněji, můžete se pro něj rozhodnout klidně 30.prosince a takový tip akce má ještě jednu ohromnou výhodu: vše si plánujete podle svého. Kdy se sejdeme? Co se bude jíst, co pít a čím se budeme bavit? Vše je jen na vás! Pokud vyrazíte na nějakou párty, budete muset vzít za svůj připravený program. Doma se sice také řídí dle majitele, ale byt v paneláku se s chatou nemůže srovnávat.

silvestr

Jen si představte: venku poletují sněhové vločky a vy se u kamen, kde praská dřevo, bavíte se svými blízkými. Popíjí se, ujídají se připravené chuťovky, a když je nálada, jde se dovádět ven. Koulovačka, bobování, máte spoustu možností. Po takových hrátkách v mrazu přijde vhod něco teplého na zahřátí a zábava může pokračovat u libovolné společenské hry nebo při domácí diskotéce. Než se nadějete, budete odpočítávat od deseti, křičet šťastný nový rok, objímat se se všemi okolo, střílet rachejtle. Druhý den ještě dobrý obídek a vzhůru tou správnou nohou do nového roku.

Tento scénář se vám nelíbí? A to je na tom to nejlepší, každý se vlastním zabaví podle svého gusta, jen pozor na alkohol, slova z reklamy platí na silvestra dvojnásob: Pijte s rozumem!

Rozpočet silvestru na chalupě
Pronájem – 0 Kč
Šampaňská (4 lahve) – 600 Kč
Chlebíčky a chuťovka – 600 Kč
Dobrá lihovina (4 lahve) – 1200 Kč
Pivo/víno – 300 Kč
Nealko nápoje (15 litrů) – 200 kč
Společenská hra – 400 Kč
Rachejtle – 500 Kč
Novoroční oběd – 400 Kč
4200 Kč celkem (průměr na hlavu 700 Kč)

Užijte si letošního silvestra ve zdraví!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *