Silvestr v Kapském městě

Máme pro vás tip na Silvestra – Kapské město. Loučení se starým rokem v jednom z nejkrásnějších světových velkoměst s kulisou fascinující Stolové hory a vůní moře je neodolatelné…

Kapské Město (Cape Town) je nejstarší a nejkrásnější město Jižní Afriky. Jeho rozloha je 2499 km2 a má více než 3 700 000 obyvatel. Je to druhé největší město Jihoafrické republiky. Díky svým přírodním scenériím je označováno jako jedno z nejkrásnějších měst světa.

Kapské Město
Kapské Město

Konec roku v Kapském městě
V závěru roku se Kapské Město změní v jeden obrovský mejdan. Díky své jedinečné poloze přitahuje pohodové kosmopolitní velkoměsto turisty celoročně jako magnet, a v závěru roku se jeho přitažlivost ještě znásobí. Ulice, bary i pláže jsou od rána do pozdní noci plné bavících se lidí. Hlavní silvestrovské oslavy se odehrávají v jedinečné oblasti Victoria and Albert Waterfront, která vznikla rekonstrukcí dvou nejstarších doků Kapského Města. Dnes je to, kromě stále fungujícího přístavu, rozlehlý komplex restaurací, barů, obchodů a nejrůznějších zábavních center. Poslední den v roce se na tomto legendárním místě snad všichni – Silvestr si tu zvykly trávit rodiny s dětmi, partičky přátel, skupinky turistů i zamilované páry. V místních restauracích barech a klubech je od odpoledních hodin slova hlava na hlavě, plný je i místní populární hotel Table Bay, který vznikl v prostorách někdejšího skladiště. Největší, zhruba sedmihodinová show plná hudby, tance a vtipných scének se odehrává venku, pod modrým letním nebem. Waterfront je proslulý i nejkrásnějším novoročním ohňostrojem.

Victoria & Alfred Waterfront
Victoria & Alfred Waterfront

Novoroční oslavy končí až 2. ledna, kdy Kapské Město ovládne karnevalový rej. Za zvuku bubnů procházejí městem pestré průvody zpěváků, hudebníků a tanečníků. Chtějí tak připomenout tradici pouličních bavičů, kteří přijížděli před více než 100 lety do města u Mysu Dobré naděje na zaoceánských lodí, aby místním zpestřili jejich ne vždy jednoduchý život.

Místní karneval
Místní karneval

Co je dobré vědět před cestou
– cesta letadlem trvá cca 14 hodin (i s přestupem)
– víza nejsou potřeba (pokud neplánujete zůstat více než 90 dní)
– 1 ZAR (jihoafrický rand) = cca 2 Kč
– místní pokrmy: braaivleis (grilované plátky masa), biltong (sušené maso divokých zvířat), bobotie (kořeněné maso s rýží)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *