Seychely – půvabná exotická dovolená

Donedávna představovaly Seychely luxusní destinaci pro vyvolené. Dnes tam na dovolenou můžete zaletět i vy, a třeba se tam i vdát.

Kilometry nádherných pláží s oslnivě bílým pískem, tyrkysově zbarvené moře, palmové háje, překrásné národní parky a v neposlední řadě také fantastická kuchyně. Seychely dokonale splňují sny o ideální exotické dovolené. A přestože už zdaleka nejsou tou bájnou destinací určenou pouze pro movité klienty, přeplněných pláží a tlačenic v barech se rozhodně bát nemusíte – seychelská vláda si totiž počet turistů přijíždějících na ostrovy pečlivě hlídá.

Kde se Seychely nacházejí?
Seychely jsou ostrovním tropickým rájem v Indickém oceánu, východně od Afriky, který se skládá ze 115 ostrovů.

Hlavní město Victoria
Hlavní město Seychel je Victoria, které se nachází na ostrově Mahé. Victoria je zároveň největším přístavem Seychel. Symbolem města je Clock Tower (hodinová věž), zmenšená kopie londýnského Big Benu. Ve městě určitě nezapomeňte navštívit rušnou tržnici Sir Sewyn Clarke. Město žije karnevaly, které mají svůj půvab, určitě budete nadšeni zulujštími tanečníky.

Clock Tower

Ostrov Mahe
Největším ostrovem je Mahe, na kterém se nachází řada turistických resortů. Pod slovem „resort“ si však nepřestavujte klasické hotely. Tvoří je většinou soubory vilek nebo bungalovů. Ostrov je proslulý i krásnými plážemi. Vyhlášená je pláž v zálivu Beau Vallon, tříkilometrový pás zářivě bílého písku bez kamínků či úlomků korálů. Všechny pláže obklopuje úchvatná příroda hýřící barevnými květy a vůněmi. Není proto divu, že na Seychely přijíždí stále více párů, které touží po romantické svatbě, nejraději přímo na pláži.

Pláž na Mahé

Ostrov Praslin
Praslin je druhý největší ostrov Seychel. Měří jen 12 km na délku a 5 km v nejširší části ostrova. Trvale zde žije přibližně 6500 obyvatel. Mezi zdejší nejkrásnější pláže patří Anse Lazio a Anse Gerogette, které pravidelně objevují na seznamech nejkrásnější pláží světa.

Ostrov La Digue
Ostrov La Digue vás nadchne především svými žulovými skalami. Želvy obrovské, které na ostrově žijí, dorůstají délky zhruba 1,5 metru a váří 300 kilogramů. Zde má také sídlo prezident. Na tomto ostrově se také natáčela legendární Emanuella.

La Digue

Potápění
Průzračná voda, překrásné korálové útesy nabízí vynikající podmínky pro potápění a pozorování úchvatného podmořského světa.

Praktické informace
1/ Pokud se budete chtít vydat na Seychely, tak nepotřebujete Víza. Vstup je umožněn všem osobám, které mohou předložit cestovní pas platný min. 6 měsíců, mají zakoupenou zpáteční letenku, mají zajištěné ubytování a dostatečnou finanční hotovost.

2/ Z Prahy trvá cesta letadlem přibližně 12 hodin.

3/ Není potřeba žádné očkování.

4/ Lékařská péče je na standartní úrovni, např. na ostrově Mahé a Praslin je nemocnice, na ostrově La Digue je všeobecné zdravotní středisko.

5/ 1 SCR (seychel. rupie) = cca 1,7 Kč.

Dovolená Seychely? Rozhodně doporučujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *