Dovolená Kanárské ostrovy

Cokoli řeknete o krásách Kanárských ostrovů, bude pravda. Každý z původem sopečných ostrovů je trochu jiný, žádný vás však zcela určitě nezklame.

Kanárské ostrovy jsou souostroví sedmi ostrovů, patřící jako autonomní část Španělsku. Mají rozlohu 7447 kilometrů čtverečných a přibližně 2 miliony obyvatel. Kanárské ostrovy patří mezi klasiku, která je nabízena mezi cestovními kancelářemi již delší dobu. Ale stále mají mnoho co nabídnout.

Na Kanárských ostrovech najdeme velmi rozličnou krajinu. Najdeme zde palmové háje, písečné duny, sopečnou měsíční krajinu nebo nádherné pláže. Vyhlášená je zdejší kuchyně. Nabízeno je zde mnoho místních specialit. Na Kanárských ostrovech se můžeme dočkat příjemného teplého a stálého klima, které je někdy narušeno silným větrem. Cena pobytu na Kanárských ostrovech se rovná cenám pobytu v Řecku nebo Španělsku. Hotely jsou zde spíše menšího typu, rodinného a přátelského. Cena zájezdu se pohybuje v řádech tisíců až desetitisíců korun. Pokud chcete ale ušetřit, tak využijte výhodné last minute zájezdy. Dovolená na Kanárských ostrovech je bezpochyby zážitek na celý život!

Trocha historie
Kanárské ostrovy byly ještě zhruba před půlstoletím chudičkou výspou, odkud se hromadně odcházelo do Ameriky. Rozmach turismu tak z autonomního společenství učinil prosperující soustroví patřící Španělsku.

Na Kanárské ostrovy i v zimním období
Na sedm hlavních ostrovů, ležících asi 100 kilometrů západně od marockého pobřeží, ročně zavítá miliony turistů z celého světa. Sezona tu nekončí ani v zimě, teplota zde nikdy neklesá pod 18 °C.

Kanárské ostrovy – Gran Canaria
Gran Canaria se vyznačuje mimořádnou rozmanitostí krajiny. Zelený sever, hornaté vnitrozemí a pouštní charakter jihu prozkoumáte během několika dnů. Ve městě Las Palmas, metropoli ostrova, můžete obdivovat historické čtvrti Vegueta i prostorné bulváry vedoucí až k malebnému přístavu. Kousek od střediska plážových radovánek Playa del Inglés objevíte přírodní raritru Maspalomas, dunu vlnící se na rozloze stovek hektarů, vysoké i 30 metrů.

Las Palmas

Kanárské ostrovy – Tenerife
Kanárský ostrov Tenerife co do různorodosti konkuruje Gran Canarii. Tennerie je ale nejznámější a největší z Kanárských ostrovů. Srdcem ostrova je vrchol Pico del Teide – s výškou 3718 metrů je nejvyšší hora celého Španělska. Leží v největším španělském národním parku plném úchvatných skalisek, kaňonů i endemických rostlinných druhů. Na Pico del Teide vede lanovka, ale vrchol můžete zdolat i pěšky – na vrchol vede 21 různých tras s rozličnou délkou. Je ovšem třeba opatřit si zvláštní povolení, což je možné pořídit i e-mailem.

Tenerife může poskytovat zážitek i těm, kteří dávají přednost před přírodními sceneriemi městskému ruchu. Santa Cruz de Tenerife je přístavní město, v němž se historie snoubí s moderním švihem. Ve sbírkách místního muzea jsou mumie a lebky Guančů, původních obyvatel Kanárské ostrovů. Poblíž muzea se nalézá koncertní síň Auditorium.

Santa Cruz de Tenerife

Jedním z největších lákadel ostrova Tenerife je Loro Parque, zábavní park v Pueerto de le Cruz, s hafem orchidejí, sopečnou netopýří jeskyní, delfíní velrybí show nebo podmořskou chodbou, v níž vám budou nad hlavou kroužit žraloci. Najdete tady více než tři stovky druhů papoušků a jsou tu i tygři a gorily.

Loro Parque

Kanárské ostrovy – Lanzarote
Lanzarote je nejsevernější z Kanárských ostrovů, kam můžete jezdit na dovolenou celoročně, protože zde panuje velmi příjemné podnebí. Na ostrově se nachází dovolenková rezidence španělského krále. Sopečné kužely čnící z moře a lávová pole působí dojmem kraje, kam dosud lidská noha nevkročila. Není to ale tak, i když oproti jiným z Kanárské ostrovů je Lanzarote skutečně spíše poklidným letoviskem. Nutno podotknout, že zásluhy na tom má architekt a také slavný místní rodák César Manrique, který celý svůj život bojoval za to, aby turismem neutrpěl tradiční ráz ostrova.

Kanárské ostrovy – La Gomera a další
Vedle čtveřice nejproslulejších Kanárských ostrovů může návštěvníkům nabídnout i bujnou vegetací oplývající ostrov La Gomera (nejmenší ostrov kanárského souostroví), pro cykloturisty je vhodný ostrov La Palma, pro obdivovatele mořského světa zase ostrov El Hierro. Právě na tomto odlehlém místě „uprostřed“ Atlantiku si můžete připadat jako na konci světa, ostatně právě tak byl ostrov nazýván až do Kolumbova objevení Ameriky.

La Gomera

Kanárské ostrovy – Měna
Kanárské ostrovy jsou součástí Španělského království, takže je jasné, že se zde platí eurem. To je určitě pro většinu turistů velká výhoda – odpadá problém s výměnou měny a složité přepočítávání na české koruny. Zde je ještě dobré dodat, že na většině míst lze platit platební kartou.

Kanárské ostrovy – víza
Víza nejsou potřeba, ani žádná další povolení, stačí platný občanský průkaz.

Kanárské ostrovy – ceny
Balená voda 1,5l – 0,5€ (supermarket) – 2€ (obchody v letovisku)
Balená voda 5l – cca 1€ (27 Kč)
Jablka 1kg – 1,5 – 2€ (40 – 54 Kč)
Chléb – 1€ (27 Kč)
Rajčata 1kg – cca 1 – 1,50€ (27 – 40 Kč)
Lahev vína – od 1€ (od 27 Kč) až do cca 20€ (540 Kč)
Ovocný džus 1l – cca 1€ (27 Kč)
Nealko 1,5l (Coca-Cola, Sprite, Fanta…) – 1-1,5€ (27 – 40 Kč)
Oběd v restauraci – cca 10€
Oběd v rychlém občerstvení – od 4€ (od cca 100 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *