Dovolená na Bali – exotická dovolená v Indonésii

Indonéský ostrov Bali v Pacifiku nabízí tropické teploty, fantastickou přírodu, nejkrásnější rýžové terasy a vulkány. Dovolená je zde úchvatná!

Na mapě světa není Bali větší než zrnko písku. Přesto na tento překrásný ostrov míří rok od roku více turistů, kteří vědí, že zde mohou strávit půvabnou exotickou dovolenou. Zvláště ti, kteří milují lenošení na nekonečných plážích, si zde připadají jako v ráji.

Na Bali je bohatý podmořský život
Nejkrásnější místa pro odpočinek najdete na jihu Bali v Seminyaku, Kutě a Sanuru. Tyrkysová modrá voda láká nejen ke koupání, ale také k potápění u pobřežních útesů, kde je bohatý podmořský život. V podmořském světě se v křišťálově čisté vodě houpou fialové vějířovité korály, žluté a modré ryby se lesknou jako skutečné klenoty.

Zdejší příroda
Na souši naleznete všechny odstíny zeleně – od mladých světle zelených lístků až po hlubokou zeleň tropického pralesa. Příroda je tu skutečně rozmanitá, ve vnitrozemí ostrova v blízkosti města Ubud se tropické lesy střídají s úžasnými roklemi a rýžovými terasami. Tato důmyslně zbudovaná pole vedou až na horské svahy jak sytě zelené schody do nebe.

Bali – rýžová terasa

Město Ubud
Přímo ve městě umělců Ubud budou ve svém živlu lovci suvenýrů. Na trhu místní prodejci nabízejí balijské koření, nádobí i příbory. Obdivovat zde můžete i tradiční tance, ke kterým patří nádherně pestré kostýmy se spoustou ozdob. Pokud vás zajímají místní zvyky a tradice, ještě více si již užijete při výletě k sopečnému jezeru Batur. Můžete se zúčastnit třeba tradičních obřadů, které mají zajistit co nejlepší úrodu rýže.

Ubud

Chrámy plné květin
Na ostrově se nachází více než 20 000 chrámů, do kterých lidé přinášejí jako obřadní dary květiny a ovoce. Jedním z nejznámějších je Besakih – chrám Matky na úpatí sopky Gunung Agun. Obrovský objekt se skládá přibližně z 200 staveb. Zvlášť zajímavý je plovoucí chrám Pura Tanah Lot, u břehu nedalekého města Kuty.

Besakih

Jídlo
Skutečným zážitkem je jídlo: nejrůznější čerstvé ryby si zde můžete dopřát už za 3 eura. Určitě si zajděte do báječné Lemongrass Thai Restaurant v Kutě (adresa: Jalan Melasti) na chutné kari nebo pokrm z kuřete. Jídlo vám vykouzlí úsměv ve tváři – je skutečně rajské chuti!

Sloní safari
Asi 20 kilometrů na sever od města Ubud najdete zábavní park se slony. Většina cestovních kanceláří na Bali nabízí turistům zájezdy právě do tohoto parku. Můžete se tady se slony pomazlit, podívat se na jejich výcvik nebo se na nich projet. Cena je přibližně od 10 do 50 eur.

Království motýlů
Království motýlů se nachází v parku Taman Kupu Kupu. Můžete se sem dopravit samostatně autobusem nebo v rámci některého z poznávacích zájezdů. Park leží severozápadně od města Denpasar a nejdete tady neuvěřitelné množství motýlů. Je skvěle upraven, nad bazény a vodními kaskádami se mezi stromy třepají tisíce nádherných motýlů. Fotografové si odsud jistě odnesou překrásné snímky, přírodovědci i běžní turisté si budou připadat jako v pohádce.

Délka letu na Bali
Délka letu na Bali s jedním přestupem (v Soulu, Singapuru, Taipei, Dubaji, Kuala Lumpur…) trvá přibližně 20 hodin.

Vízum na Bali
Vízum na Bali (do Indonésie) je nutností! Vízum můžete vyřídit už v Česku na velvyslanectví Indonésie (v Praze), nebo přímo na letišti v Denpasaru po příletu. Existují dva typy víz do Indonésie – na 30 dní, nebo na 60 dní.

Další praktické informace
1/ Povinné očkování před cestou na ostrov Bali není, doporučuje se ale nechat očkovat proti žloutence typu A, břišnímu tyfu nebo vzteklině. Vzteklinu na Bali přenáší opice, toulaví psi a kočky.

2/ Voda z kohoutku na Bali není pitná! Kupujte zde vždy balenou pitnou vodu.

3/ Elektrický proud. Očekávejte tady střídavý proud standardně o napětí 220 – 240 V. Zásuvky jsou dokonce stejné jako v Česku!

4/ Zdejší měna je Indonéská Rupie (IDR). Směnit se dá jak dolary (USD), tak i eura (EUR). Přibližný kurs 1 USD = cca 10.000 Rp, tzn. 100.000 indonéských rupií (IDR) = cca 200 CZK nebo 8 EUR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *