Maledivy – úžasná exotická dovolená

Maledivy je úžasná exotická dovolená, kde vám stačí málo – lehké letní oblečení, pokrývka hlavy, sluneční a navíc potápěčské brýle, šnorchl a ploutve. Dovolená na Maledivách je nezapomenutelná!

Maledivy = úžasná exotická dovolená
Maledivy jsou tvořeny řetězcem korálových atolů (každý atol je tvořen skupinou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence) počínajícím 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhnoucím se přibližně 800 km severojižním směrem. A protože jsou roztroušeny kolem rovníku v Indickém oceánu, splňují tak sny o tropickém ráji. Přibližně 200 ostrůvků je obydlených. Každý hotelový rezort zabírá vždy jeden ostrov. Ten, kdo má rád klidný odpočinek, zvolí zřejmě malý ostrov, kdo se rád baví, zvolí větší ostrov. Tam totiž najde veškeré dění a ruch. Všechny rezorty samozřejmě zapůjčují jachty, katamarány, kánoe, windsurfingy, šnorchlovací pomůcky a další a další sportovní potřeby.

Nocleh na jachtě
Pokud se rozhodnete pro nocleh na jachtě, můžete tak strávit každý den na jiném ostrově. Podniknout se dá výlet do rybářské domordové vesnice nebo na některý z ostrovů, které jsou obydleny domorodci.

Ostrov Male
Nakupovat můžete v hlavním obchodním centru a v hlavním městě Male, které se nachází na území o rozloze necelých dvou kilometrů čtverečních – a kde žije třetina obyvatel Malediv. Suvenýry se rozhodně vyplatí koupit právě zde, kde vyjdou levněji než na ostatních ostrovech.
Na turisty toužící po odpočinku a slunění, tu čekají nádherné pláže a bazény. Romantické páry tu mohou prožít překrásné chvilky třeba při večeři přímo při západu slunce. Pak i ti, co touží po zážitcích z podvodního světa, si na Maledivách přijdou na své. Pozorovat tu lze želvy, rejnoky, chobotnice malé druhy žraloků, velké okouny, murény, barracudy a tisíce dalších druhů ryb a živočichů.

Male

Maledivy – Baa-Atoll
A teď už k jednotlivým nejoblíbenějším destinacím! Velice luxusní turistickou oblastí je Baa-Atoll, vzdálený od letiště v Male 100 km, lze se na něm dopravit rychlostním člunem nebo hydroplánem. Baa-Atoll je proslulý uměleckými řemesly a také místní folklorní hudbou. Je to ideální místo pro potápění.

Maledivy – Ari-Atoll
Druhým největším ostrovem Malediv je Ari-Atoll, který zahrnuje 105 ostrůvků. Toto místo je velmi oblíbené. Výletní lodí se dostanete k místům, kde můžete zahlédnou staré vraky lodí a také velká hejna ryb.

Maledivy – Addu
Zvláštností dalšího atolu zvaného Addu je, že jeho jednotlivé části jsou propojeny mosty. Turisté si mohou vypůjčit kola procestovat tak část Malediv.

Maledivy – Male-Atoll
Kurzy windsurfingu, katamaránu a potápění včetně zapůjčené výbavy, kánoe a jiné najdete právě na Male-Atollu s překrásnými ostrovy.

Male-Atoll

Maledivy – Lhaviyani-Atoll
Pokud jste nadšenými potápěči, pak si užijete na tomto ostrově opravdové dobrodružství pod vodní hladinou. Nachází zde se totiž cca 50 různých míst vhodných k potápění. Tento atol má téměř tři kilometry dlouhou pláž, s krásným bílým pískem.

Maledivy – Rasdu-Atoll
Tento ostrov je znám brzkým ranním vstáváním všech návštěvníků. Lze tady po rozbřesku spatřit nepřeberné množství vodních živočichů, třeba i žraloka kladivouna.

Kdy na Maledivy jet?
Prosinec až únor je sezona sucha s minimálními srážkami a nižší vlhkostí. Únor a duben je nejteplejší a zároveň nejpopulárnější období, kdy jsou ceny logicky vyšší. Květem až listopad přináší bouřky a deště. Je to nejklidnější období co se týče turismu, a ceny jsou také nejnižší.

Vysoké ceny potravin
Jelikož jsou všechny potraviny na ostrov dováženy, jsou ceny náležitě vysoké. Alkohol je velmi drahý a nesmí být dovážen turisty. Doporučujeme proto při výběru dovolené zvolit all inclusive.

Oblíbený čaj
Nejoblíbenějším nápojem na ostrovech je čaj, proto jsou na ostrovech poměrně časté čajovny (tea shopy). Místní obyvatelé alkohol odmítají, což ale neznamená, že ho nelze na ostrovech zakoupit a konzumovat.

Zajímavost
Maledivy patří mezi nejvíce zalidněné země světa. Průměrný roční přírůstek činí asi 3,5%. Lidé tu jsou ale milí a pohostinní.

Potřebuji vízum?
Turistické vízum na 30 dní obdrží každý turista okamžitě po příletu na Male. Myslete ale na to, že podmínkou je vlastnit cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po návratu z Malediv!

Přejeme vám příjemnou dovolenou na Maledivách!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *