Romantické výlety pro všechny zamilované

Láska je nádherná. Co takhle vyrazit se svou milou nebo milým na romantický výlet? Dáme vám tipy na romantické výlety (eurovíkendy) pro všechny zamilované…

Pražský Petřín – půvabné místo pro všechny zamilované
Pražský Petřín láká k návštěvě v každém ročním období, je pravda, že na jaře se stává doslova magickým místem všechny zamilované. Vžďyť jaký by byl první máj bez polibku u sochy Karla Hynka Máchy pod vonícími rozkvetlými stromy?!

Zajeďte na eurovíkend do zahraničí
Romantický výlet nemusíte nutně hledat jen v České republice, Praze. Skvělým způsobem, jak cestovat ve dvou a sdílet společné zážitky, jsou tzv. eurovíkendy. Z „obyčejného“ víkendu, pokud ho strávíte třeba v Paříži, známém „městě láska“, v nostalgických Benátkách, v temperamentním Římě, zasněné Veroně či ve Skotsku, se rázem stane nezapomenutelný zážitek na celý život.

Verona – město věčných milenců
Verona, pyšnící se historií starší než 2000 let, je plná památek z dob od anitiky přes gotiku až po současnost. Je to „město věčných milenců“, nevábí turisty ani tak krásou svých jedinečných památek a pohádkových zahrad, jako hlavně nesmrtelným příběhem tragické lásky Romea Julie, mladičkých milenců ze znepřátelených rodů, který jeho autor, anglický dramatik William Shakespeare, umístil do středověké Verony. Město tak navždy obestřel romantickým závojem, který magicky přitahuje turisty doslova z celého světa.

Pohled na balkon Romea a Julie

Paříž – město lásky
A co Paříž, město lásky, město umění, město módy? Není snad člověka, který by se při zvuku jména Paříž alespoň trochu nezasnil. Pokud vyslovíte Paříž, každý si hned představí malíře na Montmartru, mosty přes Seinu, Eiffelovu věž, obchůdky s uměním, skvělé restaurace a samozřejmě lásku. Například katedrála Nostra Dame v pozadí mostu, na jehož zábradlí dávají zamilované páry i manželské zámky jako symbol trvání svých vztahů.

Noční Paříž je nádherná!

Benátky jsou jako stvořené pro milence
Benátky je jedno z nejkrásnějších míst na světě, které je pro romantický výlet jako stvořené. V Benátkách je zajímavý Most vzdechů. Je to půvabná stavba, která vznikla pravděpodobně v 16. století. V té době měla spojit vyšetřovací místnosti v Dóžecím paláci se starou věznicí. Svůj název ale získala až mnohem později. Vymyslel ho anglický básník Lord Byron a má symbolizovat vzdechy odsouzenců, kteří byli po odsouzení odváděni z paláce do cel a na mostě z okna naposledy zahlédly nádherné Benátky. Legenda dále říká, že pokud se dva zamilovaní políbí na gondole pod mostem, jejich láska bude trvat navěky.

Most vzdechů (italsky Ponte dei Sospiri)

Skotsko – svatební místo
Další možností je vyrazit za romantikou do půvabného Skotska. Skotská ves Gretna Green patří po staletí k nejoblíbenějším a svatebním místům světa. Vdejte se, nebo o ožeňte právě tady!

Gretna Green

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *