Ostrov Santorini dokument

Ostrov Santorini je půvabný řecký ostrov, kam každoročně míří davy turistů z celého světa. Mezi ně můžete patřit i vy. Dovolená na Santorini je správná volba! Na ostrově si přijdou na své milovníci historie, vodních sportů i romantici, kteří se rádi prochází po krajině.

Ostrov Santorini naleznete v Kykladech (souostroví v Egejském moři). Jeho rozloha činí „pouze“ 80 km2. Přes svou menší rozlohu je to velmi oblíbený řecký ostrov, který je pro mnohé dovolenkáře oblíbenější než jiné řecké ostrovy (Kos, Rhodos, Zakynthos, Korfu, Samos, Thassos, Kefalonie, Karpathos, Chalkidiki, Bali).

Santorini – pláže a koupání
Pláže na Santorini jsou úchvatné, pestré a opravdu nádherné. Některé pláže jsou pojmenovány podle barvy kamenů nebo barvy písku, například White Beach (Bílá pláž) nebo Red Beach (Červená pláž). Pláž Red Beach (Červená pláž) se vyznačuje červeným pískem. Jedná se o jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží na ostrově. Pláž se nachází poblíž půvabného antického městečka Akrotiri. Tato pláž není co do velikosti moc velká, jenže je velká svou krásou a půvabem. Pláž je obklopená obrovskými červenými skalami, které jsou sopečného původu. Red Beach má jednu menší nevýhodu – je hůře dostupná. Pláž Agios Georgios (nebo také Perivolos) je nejnavštěvovanější pláží na Santorini. Tato pláž leží asi 3,5 km od nádherné vesničky Perissa. Pláž je prostorná a dobře dostupná. Naleznete zde černým písek a průzračné moře. Pláž Perissa se nachází nedaleko pláže Kamari. Perissa má zajímavý tmavý písek. Na Santorini naleznete i mnoho dalších krásných pláží: Ammoudi, Cape Columbo, Katharos beach, Mesa Pigadia, Monolithos, Paradisi, Thirasia, Vlychada…

Red Beach
Red Beach

Doprava na Santorini
Ideální jak se dopravit na ostrov je kombinace letadlo a trajekt. Počítejte s přestupem v Athénách, kde z přístavu Pireus plujete trajektem na Santorini. Cesta celkem trvá cca 10 hodin. Kombinace letadlo, trajekt je levnější než jen letecká doprava, navíc vám neuniknou krásy Kyklad.

Počasí na Santorini
Počasí na Santorini je prakticky stejné jako na ostatních řeckých ostrovech.  V zimě počítejte s deštěm, v létě s teplem a sluncem. V červenci a srpnu je zde krásných 35°C, v květnu 25°C. Teplota moře v srpnu je 25°C. Na Santorini na vás zkrátka čeká mimořádná dovolená!

Ale už dost chval a pojďme se podívat na ostrov Santorini obrazem…

Nahlásit nefunkční video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *