Na dovolenou do Turecka

Chystáte se na dovolenou do Turecka? Pojeďte se podívat do destinací Antalya, Alanya nebo Bodrum.

Antalya
Nádherná lokalita ležící v oblasti turecké riviéry, která každoročně láká desetitisíce turistů z celého světa. Město samotné bylo založeno již v období druhého století před naším letopočtem. Díky své poloze sloužilo především jako přístav a hlavní centrum obchodu. To městu zůstalo až do dnešní doby, a rozsáhlý přístav můžete při své návštěvě navštívit i nyní.
Kromě obchodu se v posledních letech velmi rozšířil i turistický ruch, čehož majitelé místních hotelů ihned využili, a snaží se tamní ubytovací kapacity rekonstruovat, aby maximálně vyhovovali všem turistům, které do této oblasti přijíždějí. Tak jako mnoho turistických letovisek, má i Antalya dvě tváře. Tou první jsou moderní hotely poblíž pláží, které tvoří takzvanou turistickou čtvrť, kam se každoročně sjíždějí turisté nejenom z Evropy. Druhou částí města je jeho historická část, kde naleznete řadu památek, které připomínají především historii tohoto města.
Většina turistů však tuto lokalitu navštěvuje především z důvodu odpočinku. Pokud i vy patříte mezi ně, doporučujeme vám zajistit si ubytování poblíž věhlasné pláže Konyaalty. Ta je v této lokalitě tou nejvyhlášenější, především díky jemnému písku a průzračně čisté vodě Středozemního moře. Většina hotelů nabízí standardní služby, kvalitní ubytování i stravu, a tak nemusíte mít z pobytu v této oblasti jakoukoliv obavu. Tak jako mnoho tureckých měst, i Antalya ožívá hlavně v noci, a vy tak máte jedinečnou příležitost navštívit místní bary, kavárny nebo čajovny, popřípadě čas věnovat dlouhým procházkám po promenádě, která se táhne několik kilometrů podél místních pláží. Promenáda je poseta mnoha provizorními stánky místních obchodníků, kteří nabízejí k prodeji skutečně ledacos, především potom suvenýry symbolizující nejenom město Antalya, ale i samotné Turecko.

Antalya
Antalya

Alanya
Během historie bylo turecké město Alanya známé jako významné centrum mnoha starověkých i středověkých civilizací. Jejich památky zde můžeme nalézt i nyní, především v podobě mnoha chrámů či soch, které věhlas tohoto města symbolizují. Většinu jich nalezneme v tzv. staré části města. Nová část je věnována výhradně turistům, a najdeme v ní většinou pouze hotely, kavárny, bary či diskotéky. O tom, že je Alanya velmi vyhledávanou turistickou lokalitou, svědčí především každoroční nárůst turistů, kteří do tohoto města přicestují na dovolenou.
Alanya leží v nejvyhledávanější oblasti, tzv. Turecké riviéře. Ta se vyznačuje především nekonečnými písčitými plážemi, průzračně čistou vodou a pozvolným vstupem do vody. Místní jsou si vědomi, že turisté tvoří značnou část výdělků tohoto města a dělají vše proto, aby se v této zemi cítili jako doma. Proto v minulých letech docházelo k velkému množství hotelů, aby splňovali veškeré požadavky přijíždějících turistů.
Alanya však nejsou pouze nádherné pláže a moderní hotely. Město vám umožní poznat i místní kulturu, která na vás dýchne především na místních trzích. Zde nejsou určeny pevné ceny, a za každé zboží se smlouvá. Místní obyvatelé jsou v této činnosti naprostými profesionály, a domluva na ceně i u drobného výrobku může zabrat i několik minut. Je to však skvělá a zábavná činnost, jelikož místní obchodníci každou vaši změnu ceny doprovázejí mnoha výkřiky a gesty o tom, jak by kvůli vám přišli na mizinu. Mějte na paměti, že toto celé je jedna velká hra, a ceny jsou až několikanásobně nadsazeny a daný obchodník nad vámi vždy zvítězí. Odpočinek po nakupování můžete znovu načerpat na večerní procházce po promenádách podél pláží, či se zastavením se v některé z místních kaváren nebo čajoven, kde poznáte skutečně silnou a intenzivní chuť místního čaje.

Alanya
Alanya

Bodrum
Chystáte-li se na dovolenou do Turecka, je poloostrov Bodrum skutečnou zárukou kvality. Právě tamní pláže se mohou pyšnit vyhlášenou Modrou vlajkou, která je každoročně udělována těm
letoviskům, které splní náročné požadavky z hlediska kvality a čistoty vody, úrovně celkové bezpečnosti a kvality poskytovaných služeb a také z hlediska péče o životní prostředí. A právě tamní pláže se tímto prestižním mezinárodním oceněním mohou pyšnit, což jim zajišťuje pravidelný příliv nových turistů.
První zmínky o osídlování této lokality pocházejí již z období 7. Století před naším letopočtem. Město bylo po dlouhou dobu pod nadvládou Peršanů, až do roku 1402, kdy bylo dobyto křižáky, kteří zde postavili mohutnou pevnost. Nejenom ta, ale také místní mauzoleum každoročně láká k prohlídce tamní turisty. Pokud tedy i vy zavítáte do této oblasti, rozhodně byste si tyto významné památky, které hrály důležitý vliv v historii města, neměli nechat ujít. Ceny za návštěvu jsou velmi přijatelné,v přepočtu vycházejí podobně jako u nás.
Na své si v této lokalitě přijdou nejenom mladí lidé, které budou lákat především místní diskotéky a bary, které ožívají každý den po setmění, ale také rodiny s dětmi, kteří ocení hlavně pozvolný vstup do vody. Pro ně středisko nabízí i svou klidnější část, která slibuje ničím nerušený spánek po celou noc. Ať už tedy patříte do jakékoliv skupiny turistů, Bodrum na vás po příletu dýchne svou
nezaměnitelnou atmosférou. Milovníci nakupování si jistě přijdou na své na tradičních trzích, a mohou změřit své vyjednávací schopnosti s místními obchodníky, které nabízejí zboží různého druhu včetně ručně vyráběných suvenýrů a upomínkových předmětů. Právě ty patří mezi nejvyhledávanější zboží, které si řada turistů odváží domů na památku, aby jim připomínala krásy nejenom samotného Turecka, ale především této lokality.

Bodrum
Bodrum

One thought on “Na dovolenou do Turecka”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *