Dobrodružná dovolená na Maledivách

Při pohledu z ptačí perspektivy vypadá souostroví Maledivy jako perly rozeseté na smaragdovém talíři. Pokud však máte pocit, že byste se po dvou deci začali nudit, vyrazte na maledivské safari.

Maledivy, resp. Maledivská republika je překrásný ostrov (resp. souostroví) v Indickém oceánu. Souostroví Maledivy má neuvěřitelných 1.196 malých i větších ostrovů. Z těchto ostrovů je však obydleno pouze 200. Hlavním městem je Malé, které se nachází na ostrově Malé.

Malé

Neuvěřitelná dovolená
Maledivy, to je krásná exotická dovolená, kde jsou čisté písečné pláže, korálové útesy, kokosové palmy. Myslíte si, že je na Maledivách nuda? Věřte, že na Maledivách se určitě nudit nebudete, můžete zde totiž zažít neuvěřitelnou dovolenou plnou dobrodružství…

Výlety za poznání i rybolovem
Mnoho safari lodí organizuje na svých cestách pro turisty různé programy jako piknik na neobydleném ostrově nebo návštěvu domorodého ostrova, kde máte možnost vidět, jak dodnes žijí místní obyvatelé. Během dne navštívíte další ostrůvky, na kterých si budete moci relaxovat na pláži, dát si koktejl v baru nebo vyzkoušet jednu z vyhlášených lázeňských procedur. Večer vás roztančí hudba Bodu Beru, což je místní folklor. Lodě bývají upraveny i k rybaření a úlovek vám pak připraví k obědu nebo večeři. Rybolov na Maledivách byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů, protože celé souostroví je jediná lokalita na světě, kde se k rybolovu nepoužívají sítě, výbušniny ani harpuny. Každá ryba, která je vám předložena na talíři, byla poctivě ulovena rybářským prutem.

Potápěčské výpravy
Neuvěřitelně krásný a bohatý je na Maledivách podmořský svět. není tedy překvapující, že sem mnoho lidí z celého světa přijíždí kvůli potápění. Některé safari lodě se proto zaměřují na speciální potápěčské výpravy. Máte tak možnost se podívat do nejlepších potápěčských lokalit na světě. Obdivovat budete manty, různé druhy žraloků (velrybí, útesové, kladivouny, tygří), barakudy, želvy, hejna barevných ryb a další zástupce pestré vodní říše. Na Maledivách se také nachází spousta vraků lodí, přičemž do některých je potápěčům vstup povolen. Potápění k vrakům bývá i pro zkušené potápěče nezapomenutelný zážitek. Mezi ty nejznámější a nejnavštěvovanější patří obchodní loď Maldives Victory, ležící v kanálu mezi Male a letištěm.

Luxusní vybavení lodí
Jednotlivé safari lodě vyrážejí vždy z jednoho místa a oblepují každá svůj vlastní kruh. Budete překvapení, jak jsou paluby lodí luxusně vybavené. V rámci výletu se můžete oddávat i nejrůznějším sportovním aktivitám jako je šnorchlování, vodnímu lyžování či plachtění. Večer se organizují zábavní večery, disco a folklorní představení. Už jen kouzelná jména lodí – Sultan of Maldives, Island Safari Super Deluxe, Sea Farer, Sultan of Bules… Už tato samotná jména předznamenávají dobrodružně strávenou dovolenou!

Důležité informace

1/ Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, takže se na lodi a na atolech turisté velmi dobře domluví.

2/ Letiště pro mezinárodní lety z Evropy se nachází v hlavním městě maledivské souostroví, Male. Odtud se na jednotlivé atoly dopravíte podle vzdálenosti lodí či hydroplánem.

3/ Turistické vízum na 30 dní obdržíte ihned po příletu na letiště Male. Podmínkou je pouze cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po návratu z Malediv.

4/ Budete-li se na Maledivách potápět, ujistěte se, že jste na tuto činnost dostatečně pojištění. Během 48 hodin po potápění nesmíte letět letadlem ani stoupat do vysoké nadmořské výšky.

5/ Na jednotlivých ostrovech je zakázané rybaření na plážích. Rybářský vlasec se může snadno zaháknout mezi korály a narušit tento nádherný organismus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *