Italské městečko Marina di Massa

Na severu Itálie, uprostřed zeleně piniových hájů a olivových alejí, se nalézá půvabné městečko Marina di Massa.

Pobyty v Itálii, které nabízejí cestovní kanceláře, se většinou zaměřují na střediska v těsné blízkosti Gargana nebo Bibione. Kdo chce ale zažít tu nefalšovanou poetiku staré dobré Itálie, měl by na severu Apeninského poloostrova zamířit do Toskánska, nádhernéhého kraje oliv a vína.
Určitě nejkrásnějším zdejším městečkem je Marina di Massa. Stará část města je přimknutá k neuvěřitelně malebnému přístavu, ze kterého dýchá paměť minulých století. Místy zde budete šlapat po mramoru, místy po zvětralé vápencové dlažbě ve stínu kamenných domů, jejichž průčelí již obrůstají trávou. Když se odpoledne vracejí rybáři z lovu ryb a vykládají své úlovky, vzniká na molu tradiční rybí trh.
Ze západu Marinu di Massa se omývá Tyrhénské moře, ze strany východní ji bedlivě střeží Apuánské Alpy. Samo místo se ukrývá uprostřed borovicových lesů, kdy nádherná krajina s neustále zelenými vrcholky, vinicemi a též olivovými háji, vytváří spolu s půvabnými písečnými plážemi opravdu malebný obrázek. Navíc je to oblast plná historických zajímavostí – spoustou hradů, zámků, klášterů a kamenných pevností.
Za zmínku též stojí mramorové lomy. Jejich tradice sahá až do doby římské. Proslavil je Michelangelo, zdejší mramor totiž používal pro své plastiky a vytvořil z něj i svoje nejznámější dílo, nádhernou sochu Davida.
Samotná Marina di Massa se pyšní širokými písčitými plážemi, které lemuje promenáda s obchody, restauracemi a spektrem služeb. Moře je zde krásně čiré, s uměle vytvořenými útesy, které klidní bouřlivé mořské vlny.
Můžete si zde užít plachtění, opalování, koupání, jízdy na in-line bruslích, projet se na na pláži na koni, zahrát si volejbal nebo si vyzkoušet rybolov.
To jenom podtrhuje vlídnost místních obyvatel, kteří ještě nejsou zkaženi masovou turistikou, tudíž se nebudou snažit na vás jen vydělat. Může se vám zde stát, že neznámý prodavač zeleniny pozve k sobě do krámku alespoň na šálek cappucina.

Tipy

  • V plné sezóně jsou zde hotely poměrně drahé, cenově dostupné ubytování naleznete v kempu Giardino. Je možné si zaplatit také bungalovy. Týdenní pronájem bungalovu pořídíte za opravdu níznou cenu.
  • Italské léto je horké a suché a má charakter místního středozemního podnebí. Průměrné letní teploty se v severní Itálii pohybují v rozmezí 23 – 29 °C ve stínu.
  • Nemusíte patřit mezi zaryté milovníky vína, ale neměli byste si nechat ujít zdejší vinnou stezku Strada del Vino. Je proslavená především díky pohostinnosti místních vinařů, jejich fantastickým domácím sýrům, olivám a samozřejmě vynikajícímu vínu.
  • Rozhodně zde ochutnejte báječnou toskánskou kuchyni.
Marina di Massa
Marina di Massa
Marina di Massa
Marina di Massa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *