Dovolená Toskánsko

V Toskánsku si přijde na své úplně každý turista. Má hory i mírné kopce, které snadno vyšlápnete na kole, města plná historie, v jejichž uličkách se ztratíte na celý den, i krásné písečné pláže, kde načerpáte novou energii. Stačí si jen vybrat, kde svou dovolenou začít.

Toskánsko
Toskánsko je půvabný kraj ve střední Itálii, který má rozlohu 22 990 km2Žije zde 3,7 miliónu obyvatel. Toskánsko je známé svým unikátním uměním, historií a produkcí vína. Zdejší města obklopují etruské hradby a krásné cypřiše. Metrople Toskánska je Florencie.

Kolébka renesance
I kdybyste o Toskánsku nikdy neslyšeli, budete znát šiknou věž v Pise – bílou kostelní zvonici, která se už od samého počátku naklání kvůli špatnému podloží. Skutečnou perlou Toskánska je však sousední Florencie. Kupole její obrovské katedrály je vidět ze všech koutů města a spolehlivě vás nasměruje k centru. Můžete se tu jen bezcílně toulat, protože na renesanční skvosty narazíte téměř všude – galerii Uffizi s jedinečnou sbírkou umění, sochu nahého Davida, která z Michelangela udělala sochařského mistra, či most Ponte Vecchio s malými obchůdky. V podvečer si zajeďte do městečka Fiesole, odkud budete mít nasvícenou Florencii se všemi jejími poklady jako na dlani.

Pisa
Šikmá věž Pisa

Mistr zmrzliny
Až se nabažíte města, zamiřte na venkov. Přes den si udělejte výlet mezi vinici a olovové háje, nebo třeba do San Gimignana, kde mají nejlepší zmrzlinu na světě. Opravdu. Gelateria Dondoli na náměstí se pyšní titulkem Zmrzlinový mistr světa. Nemůžete ji minout, přede dveřmi má vždycky hodně dlouhou frontu. A co večer na venkově? Sedněte si do stínu cyprišů a kochejte neskutečnými barvami, kterými hýří zdejší kopce v babím létě. Když si k tomu nalijete sklenku lahodného chianti, bude idylka dokonalá.

San Gimignano
San Gimignano

Nejdůležitější místa v Toskánsku

Arezzo
Současné Arezzo vyniká především tvorbou zlatých šperků, které se dovážejí do celé Evropy. Na Arezze naleznete náměstí Piazza Grande, které se rozprostírá za románským kostelem Santa Maria della Pieve.

Elba
Elba je půvabný ostrov, který leží mezi pobřežím Toskánska a Korsikou. Na ostrově je příjemné slunečné počasí jako stvořené pro návštěvníky toužící po pravém Středozemním moři. Na ostrov se dostanete trajektem (cca hodinka plavby).

Elba
Elba

Florencie
Florencie je metropole Toskánska, která se nalézá na řece Arno, rozléhá se na 102 kilometrech čtverečných. Má více než 370 000 obyvatel a každoročně sem míří milióny turistů doslova z celého světa.

Florencie
Florencie

Grosseto
Grosseto je menší městečko, které je navštěvované mj. díky desítkám drahocenných památek. Grosseto vás přivítá stejně honosně jako Pisa či Florencie.

Livorno
Livorno j jeden z největších a nejdůležitějších přístavů v celé Itálii a třetí největší město Toskánska. nacháejí se zde dvě pevnosti – Fotezza Vecchia a Fortezza Nuova.

Lucca
Starobylé město, které má zvláštní atmosféra, každoročně se míří davy turistů. Ročně jich sem přijíždí obrovské množství a mnozí se opakovaně vrací, aby Luccu poznali více a podrobněji.

Pisa
Pisa je známé díky šikmé věži, která je nechtěným unikátem. Věž se začala naklánět už v době výstavby, díky tomu se nemohla stát nejvyšší budovou svého typu tehdejšího světa.

San Gimignano
Půvabné historické město s neopakovatelnou atmosférou. Je nejspíš nejvíce prostoupeno historickou náladou ze všech toskánských měst.

Siena
Šedesátitisícové město se vyznačuje gotickým rázem. Díky jejímu kouzlu tady panuje čilý turistický ruch.

Siena
Siena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *