Osvěžující ostrov Ischia

Termální ostrov Ischia leží v neapolském zálivu nedaleko Itálie a patří mezi nejromantičtější kouty Středozemního moře. Ischia je místo, kde můžete strávit letošní dovolenou nebo eurovíkend.

Italský ostrov Ischia
Ostrov Ischia se nachází v Neapolském zálivu, je součást Kampánského souostroví (Arcipelago Campano). Má téměř 47 km² a žije zde přibližně 60 000 obyvatel, což není mnoho. Ostrov je rozdělen mezi 6 obcí: Ischia, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano d’Ischia.

Nevelký ostrov Ischia je sopečného původu a turisté ze všech koutů světa sem přijíždějí především kvůli léčivé vodě. Vyvěrá zde téměř 100 horkých i studených pramenů, které mírně radioaktivní charakter a využívají se k léčení různých onemocnění. Pitné kúry, koupele a bahenní zábaly pomáhají proti revmatismu, dně, lupénce, bolestem páteře, astmatickým potížím i gynekologickým onemocněním. Lázeňská zařízení jsou na špičkové úrovni a mají dlouhou tradici. Poprvé tu bylo využito termálních vod k terapeutickým účelům již v 16. století a dodnes navracejí zdraví a energii tisícům návštěvníkům z celého světa.

Načerpejte novou energii
Pobyt na tomto téměř dokonale kruhovitém ostrově vás vzpruží nejen na těle, ale také na duchu. Po celý rok zde panuje příjemné počasí. Na nádherné pláže navazuje bohatá, stále zelená vegetace, vám poskytne osvěžující úkryt před sluncem. Díky tomu si můžete užívat nejen koupání, ale také podnikat procházky po okolí. Určitě se vypravte na turisticky oblíbenou památku Aragonský hrad, do archeologického muzea v Lacco Ameno, prohlédněte si sněhově bílý kostelík Satna Maria de Soccorsko ve Foriu, zdolejte nejvyšší horu ostrova Monte Epomeo (789 m n. m.) a prozkoumejte impozantní jeskyně. Za návštěvu stojí i místní malebná městečka a vesnice, kde můžete obdivovat středověkou architekturu s arabskými rysy. A pokud vás rozbolí nohy, zajděte si do některé z mnoha restaurací a ochutnejte výtečná ichyjská vína a likéry a tu nejlepší pizzu Margaritu na světě s pravou mozzarelou.

Aragonský hrad v Ischia

Velký přístav a lanovka
Hlavním městem ostrova a turistickým centrem je městečko Ischia se 4000 obyvateli. Leží u velkého přístavu, který vznikl z bývalého kráterového ostrova. Starobylá část města Ponte nabízí návštěvníkům celou řadu pamětihodností a nefalšovanou romantiku úzkých uliček s kamenným dlážděním. K Ischia Ponte patří také pláž Cartaromana s horkými železitými prameny, vyvěrajícími přímo do moře. Naproti tomu v modernější části s názvem Porto najdete rušné třídy s restauracemi a obchody. Pobyt ve městě si můžete zpestřit výletem na lanovku na nedaleký vrch Montagnone (255 m n. m.).

Zelený paprsek
Návštěvníci vyhledávají oblast Forio kvůli dvěma velkým písečným St. Francesco a Citara, a především proto, že chtějí spatřit při západu slunce tzv. zelený paprsek. Tento zvláštní přírodní jev lze sledovat pouze na třech místech na světě.

Důležité informace
Ischia se pyšní největší koncentrací termálních vodních pramenů v Evropě.

Snad každý hotel se může pochlubit alespoň jedním termálním bazénem.

Ischia patří do oblasti zvané Kampánie s hlavním městem Neapolí, od které je vzdálená 33 km.

Turisticky nejatraktivnější jsou tzv. termální parky – např. Poseidonovy, Afroditiny a Apollónovy zahrady – nebo zahrady Negombo a Castiglione. V nabídce lázeňských služeb najdete termální vody, balneoprocedury, vulkanická bahna, antroterapie (krátký pobyt v přírodní jeskyni s vysokou teplotou), termální sprchy, inhalace a mnoho dalších procedur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *