Dovolená Itálie – ostrov Sardinie

Vyjeďte na dovolenou do Itálie, zájezdy do Itálie jsou opravdu levné i pro rodiny s dětmi. Vyjeďte do Sardinie. Sardinie = dovolená snů! Sardinie je úchvatná. Nadchne vás zde místní příroda, průzračné moře, čisté pláže i historické památky. Kdo jednou navštíví Sardinii, bude se chtít vracet.

Sardinie je zářivě smaragdový ostrov, který se nachází na jihozápadě Itálie, má rozlohu 24 090 km² ve Středozemním moři. Sardinie je druhým největším ostrovem Středozemního moře (první je Sicílie). Ostrov leží mezi Apeninským poloostrovem, Španělskem, Korsikou a Tuniskem.

Kouzelné pláže a čisté moře jsou hlavní předností Sardinie, a když sem vyrazíte na dovolenou ještě před hlavní sezonou, zažijete ještě navíc na plážích rajský klid. Pobřeží Costa Smeralda na severovýchodě označují místní za nejkrásnější pláže v Evropě. Při pohledu z hotelu na mořský příboj jim dáte za pravdu. Doporučujeme posnídat tradiční pochoutku: sardinský ovčí sýr a pšeničné placky. Na pláž musíte někde sejít z rozeklané skály po vytesaných schodech, ale dole, u moře, si díky tomu budete připadat jako v nějaké fantastické pohádce. Nechybějí jeskyně jako vystřižené z příběhu o pirátech. Po moři můžete podniknout bezpočet výletů, třeba na hornatý ostrůvek Asinara, kdysi místo pro trestance, dnes přírodní rezervace s nádhernými květinami a divoce žijící osly (ochočenými).

Cala Sassari
Costa Smeralda, pláž Cala Sassari

Vydejte se do pralesa
Na rozdíl od teplého pobřeží jsou údolí vnitrozemského pohoří Gennargentu vlhké a hluboké, prorostlé staletými lesy. Pramení tu všechny místní řeky, křišťálové a ledové, a při výletě kaňonem Gorropu budete mít nad sebou skalní stěny vysoké až 400 metrů! Milovníci přírody ocení na nebi místní obří sardinské supy nebo královské orly, kteří zde hnízdí, a s trochou štěstí uvidíte mezi stromy sardinskou divokou kočku – hrdého mourovatého tvora s „tygřími“ pruhy na srsti. Sardinie je i plná jeskyní, např. Bue Marino na východě ostrova. Je ohromná a nabídne křišťálová jezírka, úžasné barvy a zajímavé obrovské krápníky. V jeskyni je však poměrně chladno, takže si nezapomeňte vzít mikinu či svetr. Ve vesničkách se jakoby zastavil čas, uvidíte zde ženy v krojích a někdy se ocitnete i uprostřed vesnické oslavy. Sardiňané prostě rádi slaví.

Gennargentu
Gennargentu
Bue Marino
Bue Marino

Poznejte město uvězněné v bažinách
Určitě narazíte na nuragy, záhadné věžovité stavby staré více než 3000 let, o kterých se neví, k čemu vlastně sloužily. Určitě nevynechte město Cagliari ležící mezi dvěma dvěma močály na jižním pobřeží. Naleznete zde baziliku San Saturnino z 5. století a gotickou katedrálou sv. Cecilie z roku 1312 a kousek za městem je i římský amfiteátr. Pak si dejte na Via Roma úžasné mořské plody, místní vynikající sýry anebo lahodné zvěřinové klobásky a zapijte je skvělým sardinským vínem.

nuragy
Nuragy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *