Dovolená v Itálii

Azurové moře, antické památky, úchvatná města, zasněžené alpské vrcholky, slavné sopky, umění, jídlo oblíbené po celém světě – to vše dělá z Itálie ideální destinaci pro slunnou dovolenou. Míst, která stojí za to navštívit, je mnoho a každé vám nabídne něco jiného. Dovolená v Itálii = levná dovolená u moře.

Rozsáhlý počet přímořských letovisek
Od začátku června do konce září panuje v Itálii hlavní letní turistická sezóna. Ten, kdo chce strávit dovolenou koupáním a relaxováním na pláži, má možností takřka nespočet – přímořská letoviska lze najít po celém pobřeží a jsou jedna z nejoblíbenějších v jižní Evropě. Pak už si stačí jen vybrat, pokud preferujete pohodlí hotelu či dobrodružství kempu. Za jednu z nejpůvabnějších pláží celé Itálie je považována například pláž u města Terracina, která se nachází nedaleko od Říma. Průzračné moře a krásnou přírodu nabízí i Sardinie či Sicílie, nebo méně známé, ale obdobně malebné menší ostrovy jako Lampedusa nebo Capri.

Itálie se může chlubit i krásnými horskými oblastmi, které jsou v zimě navštěvovány množstvím lyžařů, ale na svojí atraktivitě neztrácí ani v létě – například Dolomity, část jižních vápencových Alp, jsou národní park a od roku 2009 jsou zapsány v seznamu UNESCO. Kromě zimních sportů navíc skýtají možnosti pro nadšené horolezce, ale i pro ty, kteří s horolezectvím nemají tolik zkušeností – Itálie je totiž jedna ze zemí, kde můžete najít tzv. „zajištěné cesty“ (italsky „Via ferrata“), které se liší obtížností a užít si na nich můžou jak začátečníci, tak zkušení horolezci.

Země s bohatou kulturou
Italská města jsou stejně krásná a tepou životem jako tamní příroda. Řím s jeho bohatou historií, architektonickými památkami z dob antiky až po současnost a muzei s  uměleckými klenoty je místo, které člověka snad nikdy neomrzí – na prohlídku všeho, co nabízí, jedna dovolená rozhodně nestačí. Ovšem i další města si zaslouží vaši pozornost – ať už je to Milán, město módy, Benátky postavené na vodě, které jsou považovány za jedno z nejromantičtějších měst, Verona, kterou proslavila Shakespearova hra „Romeo a Julie“ či Florencie, město umění.

Ať už se rozhodnete prozkoumat kteroukoli z krás Itálie, rozhodně nebudete litovat. Italové jsou temperamentní a vstřícní, jídlo chutné a zážitky báječné.

Dovolená Itálie autobusem
Na dovolenou do Itálie lze vyrazit letecky, vlastním vozem či autobusem. Zájezdy autobusem jsou levné, cesta probíhá komfortními autobusy s klimatizací a WC. Pokud chcete ještě více ušetřit, tak tak využijte nabídku last minute do Itálie autobusem, takto se dají ušetřit další tisíce korun. Nevýhodou last minute je, že nemáte nic jisté a nakonec třeba ani vaši vysněnou dovolenou nemusíte vyrazit.

Cesta autobusem do nejoblíbenější lokality jako Bibione (ale i Rimini, Caorle či Riccione) trvá 8 – 10 hodin. Itálie je rozlehlá, takže do jižních oblastí to trvá až 24 hodin (Kalábrie apod.). Cesta za lyžováním do Italských Alp trvá 6 – 8 hodin.

Do Itálie autobusem. Polopenze nebo plná penze?
Mnoho lidí má dilema co je lepší, zda do Itálie autobusem s polopenzí nebo raději plná penze? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. To záleží  na každém člověku jaké mé preference a potřeby. Zda zvolíte polopenzi či plnou penzi je jen na Vás.

Polopenze – k dispozici máte jídlo ráno a večer. Na oběd můžete vyrazit do místní restaurace či bufetu a ochutnat místní kuchyni.

Plná penze – k dispozici máte jídlo ráno, odpoledne i večer. Nevýhodou plné penze je to, že máte minimální prostor pro ochutnávání místních specialit, které se vaří v místních restauracích. Plná penze ale znamená ušetřené náklady za jídlo, které tvoří jednu z největších položek dovolené.

Počasí Bibione
Jak je psáno výše, Bibione je nejoblíbenější přímořská lokalita v Itálii. Nachází v severní části Jadranu poblíž Benátek. Město se skládá ze čtyř částí: Bibione Spiaggia, Lido del SoleLido dei Pini a Pineda. Pojďme se podívat, jaké v tomto letovisku panují teploty. Pokud jste tzv. plážový tip a holdujete slunění a koupání, tak sem vyjeďte v červenci a v srpnu, kdy je teplota cca 28°C (v noci cca 18°C). V červnu a v září je zde také krásné teplo, teplota je okolo 25°C, což není vůbec málo. V zimních měsících sem ale nejezděte, teploty jsou zde max. 8°C, a to je opravdu hodně málo.

Průměrné teploty vzduchu v Bibione:
Květen – 19 °C
Červen – 24 °C
Červenec – 28 °C
Srpen – 28 °C
Září – 24 °C
Říjen – 22 °C

Průměrné teploty moře v Bibione:
Květen – 17 °C
Červen – 21 °C
Červenec – 25 °C
Srpen – 25 °C
Září – 21 °C
Říjen – 17 °C

Itálie oblasti a letoviska
Itálie je nádherná , která má hodně co nabídnout svým turistům. Můžete zde navštívit tyto krásné oblasti a letoviska: Abruzzo, Elba, Kalábrie, Kampánie, Ligurie, Marche, Sardinie, Sicílie, Toskánsko, Veneto, Bova Marina, Agropoli, Parma, bari, Altanea, Marina di Grosseto, Sorrento, Montesilvano, Silvi Marina, Capo Vaticano…

Přejeme Vám nezapomenutelnou dovolenou v Itálii!

Benátky
Benátky
Fontána di Trevi
Fontána di Trevi
Řím Colosseum
Řím Colosseum
Noční Řím
Noční Řím
Sardinie
Sardinie
Vatikánsky palác
Vatikánsky palác

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *