Dovolená v Itálii

Azurové moře, antické památky, úchvatná města, zasněžené alpské vrcholky, slavné sopky, umění, jídlo oblíbené po celém světě – to vše dělá z Itálie ideální destinaci pro slunnou dovolenou. Míst, která stojí za to navštívit, je mnoho a každé vám nabídne něco jiného. Dovolená v Itálii = levná dovolená u moře.

Rozsáhlý počet přímořských letovisek
Od začátku června do konce září panuje v Itálii hlavní letní turistická sezóna. Ten, kdo chce strávit dovolenou koupáním a relaxováním na pláži, má možností takřka nespočet – přímořská letoviska lze najít po celém pobřeží a jsou jedna z nejoblíbenějších v jižní Evropě. Pak už si stačí jen vybrat, pokud preferujete pohodlí hotelu či dobrodružství kempu. Za jednu z nejpůvabnějších pláží celé Itálie je považována například pláž u města Terracina, která se nachází nedaleko od Říma. Průzračné moře a krásnou přírodu nabízí i Sardinie či Sicílie, nebo méně známé, ale obdobně malebné menší ostrovy jako Lampedusa nebo Capri.

Itálie se může chlubit i krásnými horskými oblastmi, které jsou v zimě navštěvovány množstvím lyžařů, ale na svojí atraktivitě neztrácí ani v létě – například Dolomity, část jižních vápencových Alp, jsou národní park a od roku 2009 jsou zapsány v seznamu UNESCO. Kromě zimních sportů navíc skýtají možnosti pro nadšené horolezce, ale i pro ty, kteří s horolezectvím nemají tolik zkušeností – Itálie je totiž jedna ze zemí, kde můžete najít tzv. „zajištěné cesty“ (italsky „Via ferrata“), které se liší obtížností a užít si na nich můžou jak začátečníci, tak zkušení horolezci.

Země s bohatou kulturou
Italská města jsou stejně krásná a tepou životem jako tamní příroda. Řím s jeho bohatou historií, architektonickými památkami z dob antiky až po současnost a muzei s  uměleckými klenoty je místo, které člověka snad nikdy neomrzí – na prohlídku všeho, co nabízí, jedna dovolená rozhodně nestačí. Ovšem i další města si zaslouží vaši pozornost – ať už je to Milán, město módy, Benátky postavené na vodě, které jsou považovány za jedno z nejromantičtějších měst, Verona, kterou proslavila Shakespearova hra „Romeo a Julie“ či Florencie, město umění.

Ať už se rozhodnete prozkoumat kteroukoli z krás Itálie, rozhodně nebudete litovat. Italové jsou temperamentní a vstřícní, jídlo chutné a zážitky báječné.

Dovolená Itálie autobusem
Na dovolenou do Itálie lze vyrazit letecky, vlastním vozem či autobusem. Zájezdy autobusem jsou levné, cesta probíhá komfortními autobusy s klimatizací a WC. Pokud chcete ještě více ušetřit, tak tak využijte nabídku last minute do Itálie autobusem, takto se dají ušetřit další tisíce korun. Nevýhodou last minute je, že nemáte nic jisté a nakonec třeba ani vaši vysněnou dovolenou nemusíte vyrazit.

Cesta autobusem do nejoblíbenější lokality jako Bibione (ale i Rimini, Caorle či Riccione) trvá 8 – 10 hodin. Itálie je rozlehlá, takže do jižních oblastí to trvá až 24 hodin (Kalábrie apod.). Cesta za lyžováním do Italských Alp trvá 6 – 8 hodin.

Do Itálie autobusem. Polopenze nebo plná penze?
Mnoho lidí má dilema co je lepší, zda do Itálie autobusem s polopenzí nebo raději plná penze? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. To záleží  na každém člověku jaké mé preference a potřeby. Zda zvolíte polopenzi či plnou penzi je jen na Vás.

Polopenze – k dispozici máte jídlo ráno a večer. Na oběd můžete vyrazit do místní restaurace či bufetu a ochutnat místní kuchyni.

Plná penze – k dispozici máte jídlo ráno, odpoledne i večer. Nevýhodou plné penze je to, že máte minimální prostor pro ochutnávání místních specialit, které se vaří v místních restauracích. Plná penze ale znamená ušetřené náklady za jídlo, které tvoří jednu z největších položek dovolené.

Počasí Bibione
Jak je psáno výše, Bibione je nejoblíbenější přímořská lokalita v Itálii. Nachází v severní části Jadranu poblíž Benátek. Město se skládá ze čtyř částí: Bibione Spiaggia, Lido del SoleLido dei Pini a Pineda. Pojďme se podívat, jaké v tomto letovisku panují teploty. Pokud jste tzv. plážový tip a holdujete slunění a koupání, tak sem vyražte v červenci a v srpnu, kdy je teplota cca 28°C (v noci cca 18°C). V červnu a v září je zde také krásné teplo, teplota je okolo 25°C, což není vůbec málo. V zimních měsících sem ale nejezděte, teploty jsou zde max. 8°C, a to je opravdu hodně málo.

Průměrné teploty vzduchu v Bibione:
Květen – 19 °C
Červen – 24 °C
Červenec – 28 °C
Srpen – 28 °C
Září – 24 °C
Říjen – 22 °C

Průměrné teploty moře v Bibione:
Květen – 17 °C
Červen – 21 °C
Červenec – 25 °C
Srpen – 25 °C
Září – 21 °C
Říjen – 17 °C

Itálie oblasti a letoviska
Itálie je nádherná , která má hodně co nabídnout svým turistům. Můžete zde navštívit tyto krásné oblasti a letoviska: Abruzzo, Elba, Kalábrie, Kampánie, Ligurie, Marche, Sardinie, Sicílie, Toskánsko, Veneto, Bova Marina, Agropoli, Parma, bari, Altanea, Marina di Grosseto, Sorrento, Montesilvano, Silvi Marina, Capo Vaticano…

Přejeme Vám nezapomenutelnou dovolenou v Itálii!

Benátky
Benátky
Fontána di Trevi
Fontána di Trevi
Řím Colosseum
Řím Colosseum
Noční Řím
Noční Řím
Sardinie
Sardinie
Vatikánsky palác
Vatikánsky palác

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *