Dovolená v Itálii

Hledáte levnou dovolenou u moře? Jeďte letos do Itálie! Bibione, Sardínie, Sicílie… čekají na vás.

Itálie nabízí krásnou a levnou dovolenou. Krásné písčité pláže lákají každoročně mnoho turistů z celého světa. Značná část turistů je z Česka. Na dovolené v Itálii si skvěle zaplavete, opálíte na slunci a poznáte celou řadu historických památek. Dovolená v Itálii je vhodná, jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi. Řada cestovních kanceláří nabízí i poznávací zájezdy po Itálii nebo eurovíkendy. Mnoho Čechů se vydává na letní dovolenou do Itálie vlastním vozem. Vyjde to totiž levněji. Ovšem není to taková pohoda, jako cesta autobusem nebo dokonce letadlem.

Florence Italy Genoa

Kam v Itálii na dovolenou?
Do letoviska Bibione míří davy turistů, kteří zde po dobu letní dovolené chytají bronz. Lákají je překrásné písčité pláže, lunaparky, ZOO, diskotéky a bary… Dá se zde provozovat i řada sportů – vodní lyžování, potápění a další vodní sporty. Sardínie nabízí azurové moře a paneskou přírodu. A samozřejmě půvabné větší či menší pláže. Sicílie je ostrov, který nenabízí pouze krásné pláže a pohodové koupání, ale celou řadu historických památek. Na Sicílii se nachází známá sopka Etna. Na Ligurské Riviéře je dlouhodobě velmi slunečné počasí, které vybízí k letním radovánkám. Rozhodně zde ochutnejte skvělá jídla z ryb. Abruzzo nabízí celou řadu národních parků – Abruzzo, Gran Sassoa, Park della Maiella… Proto je tato oblast vhodná též pro milovníky turistiky. Je zde ale i krásné moře. Kampánie nabízí čisté moře a pláže. Za zmínku stojí ostrov Ischia a Capri. Elba je malebný ostrov, který turistům ukazuje půvabné přírodní scenérie, které lákají k potápění. Je zde i samozřejmě pěkné koupaní a slunění. Umbria má hlavní město Perugia, kde naleznete opravdové historické skvosty.

Řím
Sardínie

Italská města
V Itálii naleznete celou řadu krásných měst, které nabízí historické památky i zábavní parky. Pojďme se podívat na italská města podle počtu obyvatel: Řím (2,75 milionu), Milán (1,31 miliónů), Neapol (963 tisíc), Turín (910 tisíc), Palermo (hlavní město Sicílie, 656 tisíc), Janov (610 tisíc), Bologna (377 tisíc), Florencie (369 tisíc), Bari (320 tisíc), Catania (296 tisíc).

Florencie

Nejvyšší hora Itálie
Nejvyšší hora Itálie je Mont Blanc ležící v Alpách na hranicích Francie a Itálie. Se svými 4 807 m n. m. je nejvyšší horou Evropy.

Největší italské řeky
Nejdelšími řekami Itálie jsou Pád (652 km) a Adige (410 km). Tyto řeky ústí stejně jako řada dalších řek do Jaderského moře na východním pobřeží.

Řeka Adige

Italské podnebí
Itálie spadá do oblasti středomořského subtropického klimatu. V létě je zde velmi teplo a sucho. Sever Itálie se blíží mírnému klimatu střední Evropy. Vnitrozemská zima je velmi chladná se sněhem. Pobřežní zimy jsou zase velmi mírné a deštivé.

Italská měna
Oficiální italská měna je Euro. Peníze lze směnit v bankách a směnárnách. Ve většině hotelů, restaurací a obchodů lze pohodlně platit bankovními kartami i eurošeky.

Očkování
Povinné očkování není. Každý cestovatel byl měl být ale očkován proti žloutence typu A + B a tetanu.

Jazyk
Úředním jazykem je italština. V hotelích se dorozumíte anglicky a německy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *