Costa Brava – ideální rodinná dovolená

Costa Brava patří k nejoblíbenějším oblastem Španělska, kde se snoubí historické památky s dlouhými písečnými plážemi a palmovými promenádami, ideálními pro rodinnou dovolenou.

Od francouzských hranic a ž po historické město Tarrgona se táhne dlouhý pás pobřeží, nazývaného Costa Brava. Jižněji pak přechází do Costa Maresme a Costa Dorada. Po celou oblast Katalánska, pod kterou Costa Brava patří, je nejdůležitějším zdrojem příjmů právě cestovní ruch. Místní podnikatelé proto veškerou energii a finance věnují na zdokonalování infrastruktury středisek, budují moderní hotelové komplexy, kavárny a restaurace, nabízejí nepřeberné množství vodních sportů i aktivit pro děti a snaží se o to, abyste se opět do Costa Brava oblasti vrátili.

Waterworld neboli vodní svět
Pokud se hodláte na dovolenou vypravit s dětmi, ideální volba pro vás bude letovisko Lloret de Mar. Nedaleko centra se totiž nachází Waterworld neboli vodní svět, což je to pravé pro vaše děti. Nejrůznější druhy vodních skluzavek, adrenalinové kamikaze, líná i raftová řeka, vodní horské dráhy či několik bazénů s umělými vlnami vrátí do dětství i dospělé a po několikahodinových vodních radovánkách se vám nebude chtít zpět do hotelu. Za celodenní vstupné zaplatí dospělí něco přes 20 euro a děti polovinu. Kromě vodního světa letovisko Lloret de Mar nabízí i další atrakce – býčí arénu, večerní programy s tancem flamenco nebo sportovní aktivity, např. jízdu na vodních lyžích či parasailing.

Lloret de Mar

Marineland
Asi 10 km od Lloret de Mar, ve městečku Pallafols, leží další lákadlo pro děti v podobě zoologické zahrady spojené s vodním parkem. Kromě vodních atrakcí vás čeká představení cvičených delfínů, tuleňů i neposedných papoušků. Ve chvilce volna mezi jednotlivými představeními si můžete prohlédnout i další zástupce živočišné říše, třeba malé krokodýly či vstoupit do ptačí voliéry. Z města Lloret de Mar jezdí do Marinelandu autobus, jízda trvá asi 15 minut. Orientační cena vstupného se pohybuje kolem 16 eur za dospělého a 10 eur za děti.

Port Avantura nebo akvárium
Pokud jsou vaše děti velmi aktivní a i takové atrakce jako vodní svět či Marineland jim ke strávení spokojených prázdnin nestačí, podnikněte s nimi výlet do Barcelony, kde se nachází obří akvárium s neuvěřitelnými druhy ryb, nebo jim dopřejte návštěvu hradu knížete Valltordery s večeří a středověkým představením. Nevadí-li jim delší cestování autobusem, vydejte se do zábavního parku Port Aventura nedaleko letoviska Salou. V každé z tématicky uspořádaných částí parku zažijí nejedno dobrodružství. Projedou se historickým vláčkem, na horské dráze Dragon Khan nebo absolvují volný pád.

Barcelona

Suvenýry
K nejoblíbenějším suvenýrům z oblasti Costa Brava patří kastaněty, barevné vějíře a pestré šály. Děti si jistě z Marinelandu a vodního světa budou chtít přinést památku v podobě plyšových delfínů a nebo hrnečků s tuleni.

Věřte, že Costa Brava je to pravé pro vás i vaše děti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *