Dovolená Dominikánská republika

Dlouhé bílé pláže lemované kokosovými palmami jsou tím, čím vás druhý největší ostrov Karibiku uchvátí. Kryštof Kolumbus prý kdysi prohlásil, že Dominikánská republika je nejkrásnější místo, které kdy lidské oko spatřilo. Dáte mu za pravdu, když letos poletíte do Dominikánská republika na dovolenou?

Dominikánská republika pod drobnohledem
Dominikánská republika je karibská ostrovní země, demokratická prezidentská republika a překrásný tropický ráj o rozloze 48 730 km2, který navštěvují turisté z celého světa. Nachází se na východní částí ostrova Haiti, východně od státu Haiti. Hlavním městem je Santo Domingo. Úředním jazykem je Španělština. Dominikánská republika má rozlehlé pláže s bílým pískem, moře s tyrkysovou barvou, vysoké palmy a krásnou exotickou přírodu. Zkrátka to je překrásná exotická země.

Santo Domingo

Tipy na výlet
Více než 600 bělostných pláží, desítky národních parků, skvělé zázemí, přátelští lidé, výborná kuchyně… a to je jen část lákadel, jaká Dominikánská republika nabízí. Na zdejším pobřeží zkrátka zažijete pravou romantiku se vší parádou. K břehům Dominikány připlouvají obří keporkakové. Nejinteligentnější a nejelegantnější velryby. Až se dostatečně nabažíte šumění palem, vyrazte do oblasti Jarabacoa a Constanza, kde si můžete na raftu nebo kánoi sjet divoké peřeje. A až vás voda omrzí, vylezte třeba na třítisícovou horu Pico Duarte. Nenechte si ujít dominikánské karnevaly, které jsou barevnou přehlídkou masek, tance a veselí.

Výlet za dobrodružstvím
S dětmi zamiřte do oblasti Punta Cana, a to nejen kvůli písečnému dnu bez korálů. Můžete se tu i vydat po stopách kapitána Jacka Sparrowa z filmu Piráti z Karibiku. Čeká vás dobrodružná cesta, na které nechybí opuštěné ostrovy ani pravý dominikánský rum. Vypravte se také na výlet do mořské zoo, kde si zblízka prohlédnete malé žraloky.

Dominikánská republika je země plná zeleně
Dominikánská republika je doslova protkána krásnými národními parky. K nekrásnějším patří Parque Nacional del Este. Jedná se o největší neporušený ekosystém v Karibiku a jeho součástí je i nádherný ostrov Saona. Říká se, že kdo byl v Dominikánské republice a nenavštívil tento ostrov, nepoznal pravý Karibik. Stejně tak stojí za návštěvu i Lago Enriquillo, slané jezero ležící 300 metrů pod hladinou moře s jedinečnou flórou a faunou.

Pláž na ostrově Saona

Ostrov Saona
Ostrov Saona se nachází na jižním pobřeží Dominikánské republiky. Již samotný příjezd do přístavu Bayahibe, odkud vyplouvají lodě na Saonu, vás zavede do jiného světa. Po příjezdu se na ostrov se ocitneme v krásném světě s tyrkysově modrou vodou, naklánějící se plamy na pláži… Zde zapomenete na veškeré starosti. V poledne se naobědváte ve stylu švédkých stolů, a pak je to jen na vás 🙂 Mezi oblíbené suvenýry z ostrova patří klobouky z palmového listí, korálky nebo pirátské šátky.

Co si dát v Dominikánské republice k jídlu?
K cestování neodmyslitelně patří i ochutnávání místní kuchyně. Ta dominikánská je velmi bohatá a různorodá. Co si nenechat ujít? Nejrozšířenější jídlo je známé pod názvem la bandera. Pokrm obsahuje bílou rýži, fazole, maso, zeleninu a smažené zralé banány fritos verdes.

Praktické informace
1/ Do Dominikánské republiky létají chartery z celé Evropy, výhodné letenky nabízejí především německé cestovní kanceláře. Let z Evropy trvá přibližně 10 hodin.
2/ Nehodláte-li v zemi zůstat déle než 90 dní, nepotřebujete vízum.
3/ Elektrické zásuvky nejsou kompatibilní s koncovkami evropských přístrojů. Proto chcete-li nabíječku na mobil, notebook, žehličku nebo cokoli jiného, nezapomeňte si do kufru přibalit adaptér.

Dovolenou v Dominikánská republice nabízí celá řada českých cestovních kanceláří. Zájezdy pořádají do různých části země. Lze využít tzv. Last minute zájezdy – levné zájezdy na poslední chvíli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *