Výlet do Berlína

Kdo by si myslel, že Berlín je šedivé město, kam turisti nejezdí, velice by se mýlil. Z Berlína se stala mekka kultury, kde zážitky čekají na každém kroku.

Hlavní město Německa Berlín nevyniká starobylými architektonickými památkami, na první pohled. Atmosféra města, která vznikla spojením progresivní kultury, pohnuté historie a alternativního umění, je však naprosto výjimečná. A strhující pro všechny.
Co se týče ubytování, centru se vyhněte obloukem, je to zde velmi drahé. Najděte si něco na okraji města. Ve čtvrtích jako Pankow nebo Neukölln seženete levné a dobré ubytování za 20 eur za dvoulůžkový pokoj za noc, což je solidní cena. Do centra je to kousek metrem nebo městskou železnicí. Tam už na vás čeká pestrý noční život. Bezpočet malých divadel, kabaretů i klasických velkolepých scén, jako je Státní nebo Komická opera. Na hutné pivo si můžete zajít do některé z vyhlášených pivnic, např. kousek od Spandau, kde se prodává i místní specialita: koleno se zelím.
Až se vyspíte po noci v berlínských pivnicích, nastane ten správný čas na pořádnou procházku. Můžete navštívit třeba Říšský sněm. Projdete-li pak třídou Unter den Linden až k Braniborské bráně, udělejte si i čas na nedaleký památník holocaustu. Ten tvoří bludiště z různých velkých betonových kvádrů, mezi nimiž se můžete i ztratit. A proto je Berlín město kontrastů. Zhruba 200 metrů od památníku se nachází prostranství, kde vás cedule upozorní na to, že zde za druhé světové války stával vchod do Hitlerova bunkru pod Říšským kancléřstvím.

Berlín
Berlín

Kousek odtud je také oblíbená Karl-Marx-Allee, zámek Charlottenburg nebo zbytek Berlínské zdi. Za prohlídku ale stojí také televizní věž Fernsehturm nebo překrásný chrám Berliner Dom a torzo kdysi úchvatného kostela s dlouhým názvem Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche. Pro milovníky nostalgie je tu hned další lahůdka. Vystoupíte-li na stanicích U-Bahnhof Kochstraße či Friedrichstraße, ochtnete se poblíž Checkpointu Charlie, jenž býval v dobách studené války nejznámějším hraničním přechodem mezi Západním a východním Berlínem. Dnes zde můžete navštívit rozsáhlé muzeum.
Dobrou odpolední kávu nabízí nejedna zahrádka uprostřed rozlehlých parků. Jedním z nich je Tiergarten, kam míří zejména mladí Berlíňané na pikniky. Před odjezdem ještě navštivte Altes Museum, kde zdarma uvidíte rozsáhlou sbírku egyptského umění – včetně originální sošky královny Nefertiti. Je to pro vás moc dávná minulost? Tak zkuste jedinečné DDR Museum s expozicí. o životě v bývalém východním Německu, kde si můžete koupit i kousek Berlínské zdi jako památku na dokonalý výlet v Berlíně.
Pokud vám zbyla ještě nějaká eura, zajděte na zdejší nákupní tepnu Kudamm. Obchodní domy se zde střídají s malými butiky, kde si vybere suvenýr každý turista.

Galerie a muzea zdarma
Návštěvy galerií a muzeí jsou zde každý čtvrtek a druhou neděli v měsíci v době od 18 do 22 hodin zcela zdarma.

Ubytovat se můžete i v hausbótech
Bydlet můžete na hausbótech na stanici U-Bahnhof se jménem Warschauer Straße. Noc vás zde vyjde na 25 eur na osobu.

Doprava po městě
Dopravu zde zajišťuje spolehlivé metro. Je rozděleno na deset linek o délce 143 kilometrů. Výhodné je i cestování městským vlakem. Celodenní lístek vás vyjde na 14 eur za jednu dospělou osobu.

Tak si užijte výlet v Berlíně!

Fotogalerie Berlín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *