Potápění v Chorvatsku

Turisté z České republiky nejezdí do Chorvatska na dovolenou pouze pro čisté pláže a krásné kulturní památky, jezdí se sem také potápět. Podmořský svět Chorvatska je opravdu nádherný. Na mořském dně může spatřit vraky lodí a letadel, podmořské jeskyně, archeologické lokality a útesy… Potápět se můžete individuálně nebo organizovaně.

Potápění v Chorvatsku
Pokud se hodláte potápět a jste úplný začátečník, tam vám doporučujeme  vyhledat potápěčské centrum nebo potápěčské školu. Zde vás bude učit odborník s potřebnou kvalifikací. Dozvíte se zde, jak technické věci, tak se dozvíte podrobnosti o místech, kde se hodláte potápět.

Ceny za potápěčských kurzů:
15 Euro – potápění ​​​z​​​​ pláže a vlastním vybavením
35 Euro – potápění ​​​z​​​​ pláže a s vybavením potápěčského centra
25 Euro – potápění ​​​z​​​​ lodi a s vlastním vybavením
40 Euro – potápění ​​ z lodi a s vybavením potápěčského centra

Potápění v Chorvatsku
Potápění v Chorvatsku

Potápět se v chorvatském moři můžete i tzv. na vlastní pěst. To se ale doporučuje výhradně zkušeným potápěčům. Nejprve si vyřiďte zvláštní povolení, které stojí cca 315 EUR, což je  2400 HRK. Dozvíte se o zónách, ve kterých je zákaz potápění, a taky o způsobu, jak místo potápění označit.

Kde se v Chorvatsku potápět
Krásných míst, kde se v Chorvatsku můžete potápět, je mnoho, např.: Ostrov Mljet, zátoka Vrulja, ostrov Brač – Bol, Pelješac, ostrov Pag, ostrov Krk…

Užijte si potápění v Chorvatsku!

Pojďme se ještě podívat na potápění v Chorvatsku obrazem…

On-line video: Potápění v Chorvatsku

2 thoughts on “Potápění v Chorvatsku

  1. Vždycky jsem se jezdil potápět do Španělska, letos plánuju Chorvatsko. Už se moc těším. Jinak díky za zdejší informace 😉

  2. Rád bych vyzkoušel potápění v Chorvatsku. Může to být zajímavé, protože v Chorvatsku jsem byl, konkrétne na ostrově Krk a líbilo se mi tam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *