Kanárské ostrovy – ostrov Tenerife

Kanárské ostrovy jsou nádherné. Věřte, že na dovolenou zde budete dlouho vzpomínat.

Ostrov Tenerife
Pokud znáte kanárské ostrovy, jistě potom znáte jeden z jejich ostrovů, který se jmenuje Tenerife. Ze všech ostrovů tohoto souostroví je právě tento nejvíce osídlen. Žije na něm více než 900 000 obyvatel. Známý je především mezi milovníky nádherné dovolené, jelikož je každoročně v hledáčku mnoha turistů, kteří ho volí za cíl své dovolené. Pokud ho za cíl své dovolené zvolíte i vy, rozhodně nebudete litovat. Turistická vybavenost je tu na nejvyšší možné úrovni, aby uspokojila i toho nejnáročnějšího klienta. Pokud na ostrov zavítáte, můžete se těšit nejenom na průzračně modré moře, ale dlouhé písčité pláže lemované mnoha palmami. Ideální místo, které můžeme znát z mnoha pohlednic či katalogů cestovních kanceláří.

Pokud vás opalování na pláži začne nudit, můžete se vydat po místních pamětihodnostech, či prozkoumat tamní přírodu. Díky tomu, že ostrov nebyl nikdy spojen s pevninou, se může pyšnit mnoha zajímavými a unikátními druhy nejenom flóry, ale také fauny. Tu můžete poznávat například při výletu na vrchol nejvyšší hory Španělska, kterou je Pico de Teide. Pokud dlouhé výšlapy nejsou vaší parketou, můžete při cestě na její vrchol využít lanovky.

Jste-li více milovníci architektury než přírody, rozhodně zavítejte do místních městeček, které jsou typické svými úzkými uličkami, které lemuje mnoho domů. V nich můžete nalézt řadu útulných obchodů, restaurací a kaváren, jejichž majitelé vás budou lákat k návštěvě. Cestujete-li s dětmi, potom byste si neměli nechat ujít Zoo Loro Parque, což je jedna z nejproslulejších atrakcí na Tenerife. Jak už můžete sami odvodit z názvu, jedná se o botanicko-zoologickou zahradu, která se však pyšní mnoha pestrobarevnými papoušky z celého světa, která jezdí každoročně obdivovat desetitisíce turistů. Většina z nich totiž umí mluvit, počítat nebo provádět zajímavé kousky, čímž baví své diváky.

Tenerife
Tenerife
Tenerife
Tenerife
Tenerife
Tenerife

One thought on “Kanárské ostrovy – ostrov Tenerife”

  1. Kanáry jsou neuvěřitelně nádherné! Na ostrově Tenerife jsem byl s rodinou 15 dní, můžu všem jen doporučit!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *