Dovolená ve Spojených arabských emirátech

Navštivte Spojené arabské emiráty a užijte si tu all inclusive dovolenou snů, na kterou budete vzpomínat celý život. Naleznete zde nejkrásnější písečné pláže, fascinující podmořský život, luxusní hotely i nádherné mrakodrapy.

Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty (SAE) jsou federací sedmi konstitutivních emirátů na Blízkém východě – Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah, Umm al Qaiwain. SAE mají rozlohu 83 600 km2. Hlavní město je Abú Dhábí.

Zimní dovolená
Spojené arabské emiráty jsou pro zimní dovolenou ideální. V létě tam totiž teploty dosahují až k 50°C, zatímco v zimě tam bývá v průměru kolem příjemných 26°C. Pro ty, kdo mají rádi slunce, teplo, ale ne vedro, je to nejlepší období, kdy se do oblasti Perského zálivu vydat a poznat tam starou arabskou kulutru i nemodernější svět mrakodrapů.

Mrakodrap Burdž Chalífa
Metropole Dubaj je doslova přehlídkou toho, čím se dnešní architektura může pochlubit. A pravda je, že se na luxusu nešetří. Vždyť právě tam dnes stojí nejvyšší mrakodrap světa – Burdž Chalífa, vysoký neuvěřitelným 828 metrů. Vyhlídková plošina pro návštěvníky je ve 124. patře. Ale už jen pohled na něj ze země může v některých vyvolat závrať, i když americký herec Tom Cruise v posledním filmu Mission Impossible po jeho vnějších stěnách neohroženě šplhal. V každém případě, pokud vás pohled z výšky zláká a do mrakodrapu vstoupíte, všímejte si i interiéru. Navrhl ho slavný módní návrhář Giorgio Armani.

Burdž Chalífa

Spojené arabské emiráty = levné nákupy
Spojené arabské emiráty nadchnou i jinými mimořádnými stavbami. Ty, které běžný turista ocení asi nejvíce, jsou obří obchodní centra s dobrými cenami. Nákupy se tam vyplatí, zejména pokud jde o šperky, nejnovější elektroniku, luxusní značkovou módu anebo kvalitní látky. Výhoda je i v tom, že tam můžete smlouvat. Máte-li výdrž a pořádnou „vyřídilku“, dostanete opravdu skvělou cenu. A pokud vás nakupování unaví, můžete si například zalyžovat. Sice v dubajském nákupním centru Mall of Emirates nečekejte sjezdovku jako v Krkonoších, ale pár set metrů se na sněhu povozíte. Lyže vám půjčí, ty si s sebou určitě nevozte.

Dubaj

Slunění a vodní radovánky
Na své si přijdou i další sportovci – hlavně hráči golfu. Tamní hřiště jsou vyhlášená. Ovšem Spojené arabské emiráty jsou hlavně pro všechny, kdo se rádi vyhřívají na pláži. Místní pláž Jumeirah s velmi jemným pískem patří k nejkrásnějším na světě. Nachází se 35 km od Dubaje a je u ní zbudováno letovisko s těmi nejluxusnějšími hotely v celých Emirátech. I když vůbec nejlepší a nejvyhlášenější hotel a symbol země – Burdž Al Arab – najdete právě v samotné Dubaji.
Dalším velkým lákadlem je voda. A dá se říci, že v jakékoli podobě. Místní akvaparky nadchnou každého, nejen děti. Za největší místní chloubu se považuje Wild Wadi, kde můžete sjet po skluzavce i rychlostí 80 kilometrů za hodinu. Dreamland zase připomíná pohádkovou krajinu a je spojen s malou zoo, naopak Wadi Adventure nadchne všechny, kdo mají rádi adrenalin a surfování. V místním bazénu vytvářejí až 3 metry vysoké, a to každých 90 vteřin.
Vůbec největším akvaparkem je Aquaventure se 7 skluzavkami, bazény a umělou řekou o délce více než 2 kilometrů. Je v něm i skluzavka po níž se svezete přímo mezi žraloky. Ale nemusíte se bát. Sjedete do skleněného tunelu v bazénu, kde planou. Nikoli přímo mezi ně.
Budete-li však chtít poznat skutečný podmořský svět, vydejte se do emirátů Rás al-Chajma nebo Fudžajra. Nacházejí se v Omanském zálivu, který se pyšní průzračnou vodou a tak zde můžete pozorovat nejen delfíny a velryby. Například u pobřeží Khor Fakkanu lze pod vodou zahlédnout vzácné mořské želvy, v pestrých korálových útesech barevné rybky a barakudy. Ovšem i na souši zažijete plno dobrodružství. Ať už při výletech do pouště, kde se můžete svést na velbloudu, nebo při letu balonem – poušť je při pohledu z výšky opravdu překrásná.
A pokud budete chtít hodně adrenalinu, vydejte se třeba do zábavního parku Ferrari Word v emirátu Abú Dhabí, anebo si zajeďte na Dubaj Autodromu, kde vám půjčí i rychlé auto. Zkrátka v Emirátech si každý přijde na své.

Elektrické zásuvky
Elektrické zásuvky zde mají napětí 220 V. Nejčastěji se používají zásuvky se třemi kolíky, což znamená, že budete potřebovat adaptér, můžete ho koupit přímo na místě.

Časový posun
V průběhu zimního času přičtěte 3 hodiny k tomu našemu, v průběhu letního času jen 2 hodiny.

Měna
Oficiální měnou je 1 Dirham (zkr. AED), který se dělí na 100 Filů (Fils). Dirham je vázán na americký dolar – 1 USD = 3,67 AED. To znamená že jeden dirham je přibližně 5 korun.

Platební karty
Všude v hotelích, restauracích a obchodech lze bezpečně platit bankovními kartami (VISA, MasterCard, American Express…).

Víza
Na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty došlo ke zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty, což je určitě dobrá zpráva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *