Dovolená Bahamy – půvabná exotická dovolená

Bahamy si oblíbili největší boháči země. Za jednu noc v hotelu zde můžete utratit i půl milionu korun. Míří sem také ale i normální smrtelníci, protože zde chtějí strávit krásnou dovolenou. Bahamy se skládají ze tříset větších a sedmiset menších Bahamských ostrovů, ležících na sever od Kuby v západní části Atlantského oceánu.

Bahamas Beach Atlantis

Co navštívit
Milionáři navštěvují region Exuma, kde dostanete k ruce osobního komorníka. Běžní turisté často navštěvují New Providence, což je ostrov, na kterém se nachází hlavní město Nassau. Toto město má zajímavou historii. V roce 1713 bylo prohlášeno pirátskou republikou Edwarda Teache, kterému se také říkalo Černovous. V hlavním městě Baham se žije téměř 70% všech obyvatel ostrovů. Rozhodně zde navštivte zoologickou zahradu Ardastra Gardens. Nebo vápencové Královnino schodiště. Každý jeho schod symbolizuje jeden rok vlády britské královny Viktorie. Největší ostrov Baham je Andros, kde je nenarušená tropická příroda se vzácnými druhy ptáků, leguány a orchidejemi. Na své si zde přijdou i příznivci potápění, kteří se mohou potápět do podmořských jeskyní, mohou pozorovat žraloky, kladivouny a další vodní živočichy. Na ostrově Long Island jsou nedotčené pláže s jemným bílým pískem.

Taino Beach

Bahamy jsou dostupné i normální smrtelníky
V hotelu pro méně náročné v Nassau lze pořídit dovolenou i do 50 tisíc korun. Běžná je ale spíše cena okolo 100 tisíc. Bahmamy jsou útočištěm podnikatelů všeho druhu. Ostrovy jsou pokládány za daňový rád, kde sídlí i mnoho firem z České republiky. Svůj ostrov má na Bahamách také kontroverzní český podnikatel Viktor Kožený.

Bahamy Atlantský oceán

Víza Bahamy
K cestě na Bahamy je zapotřebí cestovní pas (min. platnost 6 měsíců) a vízum, které vyřídíte prostřednictvím Velvyslanectví Velké Británie v Praze.

Měna Bahamy
Místní měnou je bahamský dolar (BSD), 1 BSD = 100 centů. Všude lze ale bez problémů platit americkými dolary i platebními kartami (Master Card, Visa, American Express).

Ceny Bahamy
Ceny jsou pochopitelně vyšší než už nás, ale není zas tak drastické… Jídlo v levné restauraci stojí 364 Kč, pivo v restauraci 0.5 l – 105 Kč, místní pivo točené 0.5 l – 73 Kč, chléb – 87 Kč, brambory 1 kg – 38 Kč, vejce 12 ks – 87 Kč, voda 1.5 l – 50 Kč, značkové cigarety – 220 Kč, taxi cena za 1 km – 122 Kč.

Paradise Island Atlantis

Očkování Bahamy
V současnosti pro Bahamy neexistuje žádné povinné očkování. Bahamy ani nejsou malarickou oblastí. Doporučené očkování: záškrt, dětské obrna, tetanus, spalničky, hepatitida A a B, břišní tyfus.

Zdravotní péče na Bahamách
Na Bahamách jsou dvě státní nemocnice, jedna se nachází na ostrově New Providence, druhá na Grand Bahama. Státní kliniky jsou na New Providence, Grand Bahama a Out Islands. Pro občany České republiky není na Bahamských ostrovech smluvně upravena zdravotní péče, proto si nezapomeňte před cestou sjednat cestovní pojištění, které se vám rozhodně vyplatí.

Bahamy pláž

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *