Dovolená ve Španělsku

Španělsko je krásná země, která má čisté moře, nádherné pláže, zajímavá místa a řadu historických památek. Ve Španělsku se dá užít skutečně nádherná dovolená u moře. Strávit zde můžete nezapomenutelné chvíle, jak s kamarády, tak i s rodinou. Přes den se můžete opalovat na pláži a koupat se v moři, večer můžete vyrazit na procházku do města, nebo se procházet malebnými přímořskými vesničkami. Pochopitelně můžete zajít do nějaké španělské restaurace, kde Vám připraví nějakou španělskou specialitu. Ve Španělsku je mnoho hotelů, které se nacházejí v blízkosti pláží, což je pro turisty maximálně pohodlné. Např. hotel Fiesta Tanit se nachází u nádherného pobřežního zálivu Cala Gracio. Jsou zde obchody, restaurace a bary. Tento hotel je ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Pláž Concha
Pláž Sardinero

Krásné Španělsko
Nejkrásnější pláže Španělska jsou jistě Costa Brava a Costa Dorada. Dlouhé a široké pláže obepíná nádherné křišťálové moře, u kterého můžete chytat bronz nebo se koupat. Ve Španělsku též naleznete malebné zátoky mezi skalami, palmové promenády a překrásnou krajinu. Samozřejmostí je dokonalá síť služeb, nepřeberné možnosti zábavy.

Costa Brava

Malaga
Malaga je půvabné přístavní město, které je zároveň rodištěm Pabla Picassa a Antonia Banderase. Bezpochyby je hlavním centrem turistů, kteří přijíždějí do Andalusie na pláž. Malaga jsou především pláže. Historické památky vyhledávají turisté až v druhé řadě. Proč? Malaga je totiž centrem pobřeží Slunečného pobřeží (Costa del Sol).

Granada
Španělské město Granada se nachází poblíž známého španělského pohoří Sierra Nevada. Proto je toto město pro turisty z celého světa tak atraktivní. Granada je město, kde se střetla západní kultura s východní. Z Česka se sem dostanete nejlépe  letecky, létá sem hned několik low-costů. Mezinárodní letiště se nachází jen 16 kilometrů od města. Do centra se z něj jednoduše dostanete autobusem.

Granada

Cádiz
Cádiz je nevelké město, které má jen 130 000 obyvatel. Vzhledem k tomu, že je zde je nejvyšší nezaměstnanost v celém Španělsku, některé části vypadají dost chudě. Právě proto Španělé nazývají Cádiz španělskou Havanou. Je to město, které není příliš turisticky navštěvované, ovšem určitě má něco do sebe (naleznete zde hlavně klid a pohodu). Určitě zde nezapomeňte navštívit katedrálu s věží La Torre de Poniente, odkud je nádherný výhled na celé město i pobřeží. Nacházejí se zde i hrady Castillo de San Sebastián, ke kterému vede molo u pláže La Caleta, a Castillo de Santa Catallina.

Cádiz

Kam dál ve Španělsku?
Ve Španělsku můžete navštívit tyto destinace: Almería, Andalusie – Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Tropical, Formentera, Fuerteventura, Gran Canaria, Ibiza, La Palma, Lanzarote, Mallorca, Mar Menor, Menorca… Pokud chcete ušetřit, tak můžete využít nabídek last minute Španělsko (levné zájezdy na poslední chvíli).

Měna
Oficiální měnou Španělska je Euro. Bankomaty naleznete všude v turistických centrech. Bezhotovostně lze platit téměř všechno a všude (i na vesnicích).

Víza
Pro pobyt kratší než 90 dnů není třeba vízum. Myslete na to, že děti do 16 let musí být zapsány v pasu jednoho z rodičů (nebo musí mít vlastní pas).

Potřebné doklady
Při cestách do Španělska je nutný platný cestovní doklad (cestovní pas nebo občanský průkaz). Pokud cestujete vozem, musíte vlastnit a mít u sebe mezinárodní řidičský průkaz a tzv. zelenou kartu.

Ceny
Španělsko není drahé. Ceny v obchodech i restauracích jsou přibližně stejné jako u nás. Dražší je např. nebalená zmrzlina, kopeček v kornoutu stojí min. 40 Kč. Levně nakoupíte v supermarketech. Ceny: víno stolní 1 l = € 1 – 2, víno značkové 1 l = od € 3, sangría 1 l = od € 2, balená voda 1,5 l = € 1, pitná voda, barel 5 l = € 1 – 2, mléko 1 l = € 1, pivo v plechovce = od € 0,60, nealko nápoje 1,5 l = od € 1,5, bageta = € 1, jablka 1 kg = € 1,5, rajčata, okurky 1 kg = € 2, papriky 1 kg = € 3.

Jazyk
Všude se používá španělština. V hotelích se mluví personál anglicky a německy.

Spropitné
Spropitné je ve Španělsku běžná záležitost. Nosičům za zavazadlo se dává 0,5 €, taxikářům a průvodcům cca 10 %, číšníkům v restauraci 5 – 10 %.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *