Dovolená v Chorvatsku

Do Chorvatska jezdí čeští turisté za čistým mořem a nádhernými plážemi. V červenci a srpnu je v Chorvatsku nejtepleji, teploty se pohybují hodně nad 30 °C ve stínu. Chorvatsko je pro české turisty finančně dostupné, proto také každoročně přijede do Chorvatska k moři bezmála milion Čechů. Do Chorvatska nemíří pouze jednotlivci, ale i celé rodiny. Chorvatsko nabízí krásnou rodinnou dovolenou u moře. Chorvatsko nenabízí pouze čisté moře, ale i celou řadu krásných historických památek. Značná část Čechů jezdí do Chorvatska vlastním vozem, čímž se dá ušetřit na dopravě. Včasným nákupem (v zimě) zájezdu do Chorvatska můžete ušetřit významnou finanční částku. Nebo můžete využít tzv. zájezdů na poslední chvíli (last minute). Chorvatsko ubytování je na mnoha místech nabízeno s bezdrátovým připojením Wi-Fi. V některých apartmánech v Chorvatsku se můžete dokonce ubytovat i s vaším psem.

Korčula

Kam do Chorvatska na dovolenou?
Chorvatský ostrov Korčula je nádherný ostrov, kde můžete strávit příjemnou letní dovolenou v Chorvatsku. Korčula je šestý největší ostrov Chorvatska. Na ostrov Krk se můžete dostat dokonce vozem. Ostrov Vis nabízí skvělé moře a koupaní, ale pitná voda se sem musí dovážet. Elafitské ostrovy jsou odděleny kanálem. Elafitské ostrovy znamená v překladu Jelení ostrovy. Jeleni zde však již nežijí. Ostrov Lastovo je menší ale malebný ostrůvek, který má pouze 41 km2. Pokud chcete klidnou dovolenou bez přeplněných pláží, tak doporučujeme právě tento ostrov. Na ostrově Ugljan se nacházejí nespočetně zálivů a pláží. Tento ostrov mají v oblibě potápěči, protože je zde rozmanitý podmořský život. Na ostrově Ráb se nacházejí nádherná letoviska Lopar, Banjol, Supetarska Draga, BarbatDubrovnická riviéra se nachází na jihu chorvatského pobřeží. Jde o oblast významně navštěvovanou nejen českými turisty. Turisté zde rádi navštěvují historické město Dubrovník. Opatija je luxusní turistické středisko. Naleznete zde luxusní hotely, krásnou přírodu a ještě krásnější moře. Zadarská riviéra je velmi atraktivní část Chorvatska, kde naleznete prosluněné pláže a další přírodní a historické krásy.

Krk

Víza a režim vstupu do Chorvatska
Občané České republiky pro vstup do Chorvatska nepotřebují vízum (pokud doba pobytu nepřekročí 90 dnů). To ale platí pouze v případě, když do Chorvatska jedete jako turista. Při cestách za prací nebo za účelem studia máte za povinnost požádat o vízum chorvatské velvyslanectví, které má sídlo v Praze.

Dubrovník

Očkování do Chorvatska
Žádné povinné očkování není. Lékaři ale doporučují očkování proti meningokové meningitidě a klíšťové encefalitidě.

Chorvatská měna
Oficiální měnou v Chorvatsku je chorvatská kuna (zkr. HRK). 1 HRK = cca 3,6 Kč. Chorvatské kuny můžete směnit už doma v Česku, v bankách nebo ve směnárnách. Směnit české koruny můžete i samozřejmě přímo v Chorvatsku, a to v místních bankách a směnárnách. Nejvýhodnější kurz nabízejí chorvatské banky. Méně výhodný kurz je v hotelích a kempech.

Pláž Podgora

Ceny v Chorvatsku
Ceny potravin v supermarketech v Chorvatsku jsou téměř stejné jako u nás. Například: 1,5l balené vody – 5 kun, 5 litrový barel vody – 10 kun, 1l mléka – 7 kun, 0,75 l červeného vínamod 20 kun, Coca cola (2 litry) – 12 kun, jedno balení těstovin (500 g) – 9 kun, rýže (1kg) – 8 kun, chléb – 5 kun, máslo (250 g) – 17 kun, vejce (10 ks) – 14 kun.
Stravování v místních restauracích též není finančně náročné. Cena za běžný oběd stojí max. 50 Kun. Fastfoodové občerstvení koupíte okolo 20 Kun.

Ubytování Chorvatsko
Hledáte levné a přitom pěkné ubytování v Chorvatsku? V Chorvatsku je nepřeberné množství luxusně zařízených apartmánů. Nejoblíbenější ubytování v Chorvatsku je ubytování v apartmánech, které se nacházejí nedaleko pláže. Cestovní kanceláře nabízejí levné ubytování s polopenzí v penzionech a hotelech. Levné ubytování v soukromí v Chorvatsku je skvělou alternativou k ubytování v České republice. Na internetu si vyberte pěkné ubytování v Chorvatsku podle fotografií letoviska, domu, pláží a interiéru apartmánu, penzionu či hotelu.

Lokrum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *