Dovolená v Řecku

Dovolená Řecko, dovolená u moře – dovolená v Řecku je skvělá letní dovolená, která není nijak drahá. Řecko nabízí levnou dovolenou, jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi. Dovolenou zde můžete strávit na pevnině, kde jsou půvabné pláže, nebo na některém z řeckých ostrovů. V Řecku si nemusíte užívat pouze koupání a opalování, věnovat se můžete i vodním sportům, jako je např. potápění. Nádherný podmořský život můžete sledovat v oblasti Rhodos nebo v lokalitě Zakynthos. Po denních radovánkách můžete večer navštívit místní hostinec, kde se skvěle pobavíte.

Parthenon Atény

Řecké ostrovy
Řecké ostrovy jsou překrásné! Karpathos je nádherný ostrov mytických Titánů. Pokud chcete mít svůj klid, tak doporučujeme právě tento ostrov, protože se zde nacházejí nebývale klidné pláže. Též nezapomeňte navštívit nádherné antické památky. Na dovolené v Řecku na vás čeká třetí největší řecký ostrov Lesbos. Na ostrově se dají prožít nádherné letní radovánky, na které do smrti nezapomenete. Čeká zde na vás mimořádně čisté moře i v horké léčivé prameny. Jedním z velmi oblíbených řeckých ostrovů je i ostrov Santorini, patřící mezi Kyklady, který je považován za pozůstatek bájné Atlantidy. Na ostrově Kréta na vás čekají překrásné pláže, malebná městečka a historiské památky. Vykoupat se zde můžete na pláži Elafonisi, kde je růžovobílý písek. Malý ostrůvek Skiathos nabízí půvabnou dovolenou, kde se můžete vykoupat na pláži Lalaria. Na ostrůvku neni od věci navštívit hrad Kastro, oblíbené letovisko Koukounaries či pevnost Bourtzi. Na ostrově Korfu na vás čeká nekrásnější pláž Canal d’Amour, muzeum mušlí v Benitses, přírodní nádhera Mys Drastis a další nádherná místa. Na malebném ostrově Thassos se můžete vykoupat a opálit na plážích Paradiso, Golden Beach, Makriammos. Na ostrově je i celá řada antických památek.

Santorini
Oia Santorini

Čím se platí v Řecku?
V minulosti se v Řecku platilo drachmou. Dnes se v Řecku v rámci EU platí eurem. Ovšem některé restaurace a obchody eura neakceptují! Vyžadují libry nebo dolary. Obávají se vystoupení Řecka z eurozóny. České koruny v Řecku  směníte téměř všude – ve směnárnách, hotelích apod.

Pláž Balos

Ceny v Řecku
Ceník základních potravin: balená voda (1,5 l): 0,50 eur, mléko (1 l): 1,60 eur , jogurt: 0,9 – 1,80 eur, pomeranče (1 kg): 1 eur, hroznové víno (1 kg): 2 eur, brambory (1 kg): 0,5 eur, těstoviny (500 g): 0,50 – 1 eur rýže (1 kg): 2,50 eur, zmrzlina (1 ks): 1 – 30 eur, chléb: 1,60 – 1,80 eur, pivo (0,5 l): 1 eur, víno (0,7 l): 4 eur. Levně se dá nakupovat v supermarketech (Lidl atd.).

Jak se v Řecku domluvíte?
Oficiálním jazykem Řecka je tzv. novořečtina. Téměř všude se ale domluvíte anglicky.

Vízum a doklady
Turistické vízum do Řecka není potřeba. Jako cestovní doklad lze použít platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Očkování do Řecka?
Žádné povinné očkování není. Než odjedete do Řecka, určitě si nechte zkontrolovat očkování proti tetanu a spalničkám. Malárie zde nehrozí.

Mykonos Cyclades

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *