Dovolená Chorvatsko – Dubrovník, Makarská riviéra

Jedete na dovolenou do Chorvatska? Navštivte Dubrovník nebo Makarskou riviéru. Dovolená v Chorvatsku je vhodná jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi.

Dubrovník
Chorvatské město Dubrovník patří mezi jedno z nejvýznamnějších turistických letovisek nejenom v Dalmácii, ale i v oblasti Jaderského moře. Díky svým krásám, které tvoří především mnoho památek, historických budov, ale také nádherná příroda je tomuto město říkáno „perla Jadranu“. První informace o osídlení této oblasti pocházejí z období okolo 12. století, kdy došlo k vzájemnému propojení dvou sousedních osad. Během této doby až do dnešního dne se město stále rozvíjelo, na čemž má velkou zásluhu i místní přístav, díky kterému se z města stalo jedno z center obchodu celého Chorvatska.
Dnes je Dubrovník především rájem turistů, kteří ho vyhledávají ze dvou hlavních důvodů. Tím prvním je jeho bohatá historie, kterou mohou milovníci obdivovat při návštěvě několika místních kostelů, návštěvou historických uliček, které jsou pro toto město typické, nebo návštěvou pevnosti sv. Jana, která sloužila jako součást obrany před nájezdy nepřátel. Nejkrásnější dominantou města je však podle místních Knížecí palác. Druhou skupinou turistů jsou milovníci průzračně čistého moře, klidu a slunečního svitu. Ti Dubrovník vyhledávají především pro jeho nádherné a čisté pláže, které lemují jeho pobřeží, a na kterých můžete odpočívat od rána do večera. Ulice města potom lákají k mnoha romantickým procházkám, a při únavě se můžete zastavit v jedné z mnoha kaváren či restaurací, které vám poskytnou nejenom odpočinek, ale poznáte i místní kulturu a kulinářské umění. Únik před letním sluncem vám poskytnou všudypřítomné borovice, které lemují tamní promenády a tvoří příjemné parčíky, které slouží místním i turistům k odpočinku. Ať už jste milovníci historie nebo nádherných pláží, Dubrovník by jistě měl patřit mezi místa, kam byste měli vyrazit na vaši letní dovolenou. Rozhodně můžeme s klidným svědomím říct, že nebudete litovat.

Dubrovník
Dubrovník

Makarska
Především v České republice bychom našli opravdu velmi málo lidí, kterým město Makarská mnoho neříká. Toto město ležící v Dalmácii je totiž každoročně vyhledáváno desetitisíci turistů z České republiky, kteří ho volí především pro snadnou dostupnost a přijatelnou cenu. Ačkoliv se město může pyšnit svou bohatou historií, kterou symbolizuje řada památek v čele s františkánským kostelem z 18. století, přívaly turistů mají zcela jiné důvody.
Město Makarská totiž dalo vzniknout i stejnojmenné oblasti s názvem Makarská riviéra, která se táhne podél chorvatských pláží v délce 60 kilometrů. Celá tato oblast, včetně města Makarská poskytuje turistům příjemné podnebí, které se především v letních měsících vyznačuje příjemně teplými dny, které jsou plné slunečního svitu. Pokud byste se před ním chtěli ochránit, můžete využít tamních borových lesů a parků, které najdete skutečně na každém kroku. Právě tímto lesním porostem je celá oblast vyhlášena.
Kromě borovic vyniká Makarská i průzračně čistým mořem. Mohou za to především dlouhé oblázkové pláže, které se táhnou po celém pobřeží této oblasti. Právě díky oblázkům je moře nádherně
průzračné a je vidět na jeho dno i v hloubce několika metrů. Tou nejvýznamnější pláží v této oblasti je 1,5 kilometrů dlouhá pláž Donja Luka, která je v období letních měsíců plná turistů ze všech koutů Evropy. Pokud máte raději klidnější místa, nabídne vám Makarská několik zátok, kde je skutečně minimum lidí, a vy se tak můžete oddávat zaslouženému odpočinku, kvůli kterému jste právě na dovolenou vyrazili. Milovníci večerních a nočních procházek budou uchváceni tamní promenádou, plnou obchůdků, kaváren a restaurací, nabízejících typické chorvatské výrobky a pokrmy. Pokud se považujete za milovníky dobrého jídla, rozhodně vám doporučujeme ochutnat místní speciality.

Makarska
Makarska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *