Dovolená v Dominikánské republice

Dovolená v Dominikánské republice je exotická dovolená, která nabízí krásné čisté pláže, blankytné moře…

Kam vyrazit
Na jižním pobřeží leží hlavní město Santo Domingo. Centrum města Zona Colonial zaujme turisty kulturním životem a památkami z dob prvních kolonizátorů. Dominikánská republika nabízí turistům krásná letoviska, např. Báravo, Punta, Cana, atd. Severní část země nabízí turistům půvabné město Puerto Plata. Na vrchol města jezdí lanovka, které se říká Teleférico. Koukněte se též do města Cabarete, kterému se říká metropole windsurfingu. Pokud budete procházet nočními městy, tak určitě narazíte na karnevaly a tanečníky, které jsou skuteční mistři tance. Do Dominikánské republiky přijíždějí nejen milovníci moře a opalování, ale i milovníci sportu a zvířat. U poloostrova Samaná jsou k vidění i velryby. Jistě oceníte i všudepřítomné ochočené i divoké papoušky.

Let do Dominikánské republiky
Let do Dominikánské republiky trvá cca 14 hodin. Dají se sehnat i laciné letenky od 15 000 Kč. Do Dominikánské republiky nepotřebujete vízum, ale turistickou kartu. Tu vám zajistí cestovní kancelář. Pokud necestujete přes cestovku, tak kartu má ambasáda, nebo letiště. Cena je cca 10 dolarů.

Doklady a víza v Dominikánské republice
Občané ČR nepotřebují ke vstupu do Dominikánské republiky na dobu nepřesahující 90 dnů víza. Ovšem nutný je už pas, jehož platnost musí pokrýt celou dobu pobytu. Tři měsíce vám zde platí mezinárodní řidičský průkaz.

Měna v Dominikánské republice
Oficiální měnou je dominikánské peso (zkr. DOP nebo RDS). Jedno peso se dělí na 100 centavů (ekvivalent haléřů). Kurz je cca 0,72 Kč za 1 peso. Nejlépe je vyměnit peníze v bance nebo ve směnárně (nabízejí nejvýhodnější kurz). V turistických centrech můžete platit kreditními karty Visa, Eurocard/Mastercard, American Express atd.

Ceny v Dominikánské republice
Ceny potravin i služeb v Dominikánské republice jsou srovnatelné jako u nás, což je určitě potěšující. Benzín 1 litr stojí 35 Kč, nafta 32 Kč, Coca-Cola nebo Pepsi (0,5 l) 43 Kč, rajčata 1kg 43 Kč, vejce 10 KS 36 Kč, cigarety 75 Kč.

Úřední jazyk
Úředním jazykem v Dominikánské republice je španělština, v turistických centrech rozhodně využijete angličtinu.

Časový posun
Mínus 6 hodin oproti středoevropskému času.

Očkování
Povinné očkování není. Doporučeno je očkování proti malárii, žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *