Dovolená Thajsko

Dovolená v Thajsku (Thajském království) nabízí nezapomenutelné zážitky a velký relax, který každý člověk nutně potřebuje. Čekají zde na vás azurové pláže, rybaření, potápění, jízda na slonovi, výlet do pralesa a snad i thajská masáž.

Thajsko je země s majestátními paláci zdobenými zlatem a všudepřítomnými sochami Budhy (falešným bohem). Pro Evropany je to nezapomenutelný zážitek. Věřte, že nebudete vědět, co dříve fotografovat! Hlavní sezona zde probíhá zhruba během naší zimy (listopad – březen). Tomuto období se říká chladné, ovšem můžeme vás ujistit, že teploty se zde pohybují okolo 30°C.

Thajsko All inclusive
Desetidenní zájezd do Thajska vyjde cca na 30 tisíc korun. All inclusive se moc nevyplatí, protože ceny za jídlo a pití jsou zde mimořádně nízké.

Kam do Thajska?

Bangkok
Je to největší město Thajska, které se vám bude určitě zamlouvat. Míří sem většina mezinárodních letů. S počtem 12 milionů zahraničních turistů ročně jde o třetí nejnavštěvovanější město světa. Město je vyhlášené nočním životem, královskými paláci a chrámy, moderními mrakodrapy, a nabízí též kulinářské a nákupní zážitky.

Bangkok

Krabi
Známé místo, kde jen pár metrů od pláže vystupují z vody podivně šišatá skaliska. Zdejší stejnojmenné město je vyhlášené pohodou a projížďkami loďkou po mnoha místech.

Ko Chang
Ko Chang znamená v překladu Sloní ostrov, a to díky tvaru, který připomíná slona. Ostrovu se ale také říká Zapomenutá perla. Je to druhý největší ostrov Thajska, který navštěvuje čím dál více turistů nejen z Česka. Naleznete zde azurové pláže, džungle, chatky i nádherná místa k potápění.

Pattaya
Toto místo patří mezi nejoblíbenější cíle turistů. Ne však díky letním radovánkám, ale díky erotickému průmyslu, který je zde doslova na každém kroku.

Phuket
Toto je největší ostrov Thajska (534 km2), který se vyznačuje krásnými plážemi s bílým pískem, luxusnímu hotelovými resorty. Probíhají zde oblíbené projížďky na slonech, které vedou vodou, bahnem i pralesem.

Phuket

Ko Samui
Tento třetí největší ostrov dokonale splňuje nároky na exotickou plážovou dovolenou. Je dobře dostupný mezinárodnímu letišti a lodním linkám. Naleznete zde kilometry dlouhé pláže s bílým pískem, které jsou lemovány šikmými palmami a třemi sty hotelovými resorty. Můžete zde navštívit krásné vodopády, sloní show, anebo nedaleký přírodní mořský park.

Ko Samui

Kolik co stojí
– zpáteční letenka z Prahy – od 14 000 Kč
– vnitrostátní let – 2 – 3 tisíce korun
– jídlo na ulici – od 20 Kč
– pivo v restauraci – od 30 Kč
– jídlo v restauraci – do 100 Kč
– dvoulůžková chatka na pláži – cca 500 Kč/1 noc
– značkové oblečení je zde podstatně levnější než u náš (ale pozor na padělky!)

Jazyk
Oficiálním jazykem Thajska je thajština. Není od věci znát několik základních thajských slov: dobrý den, ahoj – savat dý (khrab / khá), děkuji – khób khun, co je to? – ný araj ?, roumím – khao džaj.

Vízum
Občané ČR nepotřebují pro vstup do země za turistickými účely víza (pokud doba pobytu nepřesáhne 30 dní).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *