Dovolená Egypt

Jste náročný turista a chcete si dovolenou u moře skutečně užít? Dovolená Egypt All inclusive je pro vás to pravé! To je skutečná luxusní dovolená, na kterou budete dlouho vzpomínat.

Když na dovolenou do Egypta, tak jedině All inclusive! V Egyptě se nalézají luxusní hotely, které nezklamou i ty nejnáročnější turisty. V hotelech se běžně přijímají dolary, eura i platební karty. Dovolená v Egyptě s balíčkem All inclusive je nejlepší možností, jak si dovolenou u moře pořádně vychutnat.
V luxusním hotelu na vás čekají evropská, jihoamerická i asijská jídla. Všechny jídla jsou servírovaná formou švédských stolů. V rámci All inclusive máte k dispozici alkoholické i nealkoholické nápoje. Pokud se v Egyptě rozhodnete navštívit místní restaurace, tak věřte, že nenabízejí pouze arabskou kuchyni, ale i mezinárodní menu sestavovaná s ohledem na zahraniční turisty. Jídelní lístky nejsou pouze v arabštině, ale i v angličtině.

Letovisko Hurghada
Letovisko Hurghada nabízí krásné písčité pláže, průzračné moře, překrásný podmořský svět i zajímavé staroegyptské kulturní památky. A samozřejmě se zde nacházejí moderní hotelové komplexy, které nabízejí pro své klienty All inclusive programy. Toto letovisko je vhodné pro výlety k chrámům v Karnaku a Luxoru, k chrámu královny Hatšepsut, anebo k pohřebištím do Údolí králů a královen.
Naleznete zde i potápěčské lokality, což ocení milovníci potápění. Nejoblíbenější je ostrov Shedwan Island, je to 25 kilometrů dlouhý ostrov, kde můžete objevit hlubokomořské ryby. Zajímavý je Fanús, kde je též nádherný podmořský svět. Anebo Giftun, což jsou ostrovy s korálovými útesy.

Letovisko Sharm el Sheikh
Sharm el Sheikh je velmi navštěvované letovisko, které se nacházející na jižním cípu Sinajského poloostrova. Je to moderní letovisko, kam každoročně míří davy turistů z celého světa. Hotely se zde nacházejí vedle půvabných korálových útesů Rudého moře, což zavání romantikou. Hotely obklopují překrásné zátoky Maama Bay a Sharm al-Maja.

Letovisko Marsa Alam
Marsa Alam je také moderní letovisko, kde se nachází i mezinárodního letiště. Naleznete zde moderní hotely, krásné moře i pláže, a samozřejmě zde nechybí nádherný podmořský život, což může lákat milovníky potápění.

Letovisko Dahab
Dahab si určitě zamiluje každý! Nacházejí se zde „zlaté“ pláže a moderní hotely s nabídkou All inclusive. Můžete sem vyrazit, jak s partnerem, tak i s celou rodinou. Moře je zde krásně teploučké a slunce pálí opravdu perfektně. Toto místo je velmi vhodné pro milovníky potápění. Vyhlášeným místem pro potápění je Blue Hole, což je zajímavá skalnatá kotlina.

Letovisko Safaga
Safaga je letovisko, které ocení především ti, kteří mají rádi klid a pohodu. Je to klidné letovisko, které se nachází cca 60 km jižně od Hurghady. Letovisko je vhodné i pro rodiny s dětmi. Můžete zde vykonávat vodní sporty i potápění.

Letovisko Makadi
Je to lestovisko, které ocení milovníci potápění a šnorchlování. Naleznete zde krásné moře, pláže i podmořský svět. Letovisko leží ve stejnojmenném zálivu cca 35 km jižně od Hurghady. Věřte, že vás nezklamou místní luxusní hotely.

Letovisko El Gouna
Letovisko El Gouna je luxusní letovisko pro náročné turisty, které leží cca 25 km severně od letoviska Hurghada. Město je ve stylu arabské architektury, které láká na romantické procházky.

Letovisko Nuweiba
Letovisko Nuweiba se nalézá uprostřed pobřeží Akabského zálivu. Věřte, že je to velký skvost, který vás určitě nezklame. Po celém pobřeží v okolí Nuweiby se nalézají moderní hotely, které nabízejí dokonalé služby včetně All inclusive.

Letovisko Sahl Hasheesh
Sahl Hasheesh  (překlad: zelené údolí) leží cca 20 km od letoviska Hurghady. Toto letovisko je vhodné, jak pro potápění, tak i pro rodinou dovolenou.

Počasí v Egyptě
Věřte, že v Egyptě je opravdu teplo, proto sem doporučujeme vyrazit na dovolenou. Vzhledem k tomu, že Egypt leží v subtropickém pásu, počasí je zde hodně suché, prší zde pouze v zimních měsících. Průměrné letní teploty dosahují krásných 40°C, na jihu až 45°C. I v zimních měsících je zde doslova vedro, teploty dosahují až 30°C. Průměrná teplota moře se pohybuje okolo 25°C.

Jaká je v Egyptě měna?
Egypskou měnou je egyptská libra (LE), drobné peníze jsou piastry (PT). Do Egypta můžete dovážet euro, dolar i jakoukoli volně směnitelnou měnu, a to dokonce v neomezeném množství. Dolary mají oproti euru lepší kurz. V hotelích lze platit dolary, eury i platebními kartami. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách i v bankách (bez poplatku!).

Pas a vstupní vízum do Egypta
Pro vstup do Egypta rozhodně občanský průkaz nestačí. Nutně potřebujete platný pas (cestovní, služební či diplomatický), který má platnost min. 6 měsíců ode dne podání žádosti o vízum. Když jedete na zájezd s cestovní kanceláří, tak to máte jednodušší – cestovní vízum je udělováno za poplatek přímo na letišti v Egyptě. Jinak žádejte o  vízum na egyptském velvyslanectví, které se nachází v Praze.

Sphinx Egypt
Sphinx Egypt

One thought on “Dovolená Egypt”

  1. V polovině července do Egypta odjíždím s přítelem, zájezd už máme objednaný a zaplacený (first minute). V Egyptě jsem byla i loni, ale letos si to chci opravdu užít, proto máme objednané all inclusive. Když je člověk na dovolené, tak nemá mít žádné starosti a pořádně si užívat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *