Dovolená Brazílie

Brazílie je pátá největší země, kam každoročně míří davy turistů z celého světa. Brazílie láká čistými plážemi a mořem, rozvernými karnevaly i čokoládovými kráskami. Nádherná je např. čtveřice palmami lemovaných pláží u vesnice Morro de Sao Paulo na ostrově Tinharé, jehož korálové útesy lákají k potápění. Slavnými plážemi se pyšní hlavní město Rio de Janeiro, např. pláž Copacabana a Ipanem. Slunce, písek, čisté moře…, taková je Copacabana. Na brazilských plážích se pilně muzicíruje, není divu, samba je tu doma.

Rio de Janeiro
Copacabana

Historické památky
Rio nepřitahuje dovolenkáře pouze plážemi, ale i historickými památkami. Proslulá je socha Krista Vykupitele na hoře Corcovado, vyrůstající do výšky 710 metrů Samotní socha měří přes 30 metrů a váží přes 1145 tun. Železobetonová stavba je od roku 2007 jedním ze sedmi divů světa. Dalším lákadlem je moderní chrám Catedral Metropolitana, což je architektonický skvost, který pojme neuvěřitelných 20 tisíc lidí.

Brazilská příroda
Rozhodně si také nenechte ujíst vodopády Foz do Iguacu, které se nachází na hranici s Argentinou. Tyto vodopády patří k nejkrásnějším místům celé planety. Můžete také vyjet k močálům Pantanal, které se nacházejí na jihozápadě země. Rozhodně zavítejte do pralesa v brazilském státě Amazonie. Největší tropický deštný prales planety nejlépe prozkoumáte na lodi. V deštných lesech Amazonie se setkáte např. s tropickými tukany.

Foz do Iguacu

Brazilská kuchyně
Maso, plody moře a ryby to jsou základní ingredience brazilské kuchyně. Národním jídlem je feoijoada, což je dušené maso s rýží a miskou fazolí. Za ochutnání též stojí vatapá – indiánská kaše z chleba, krevet, kokosového mléka a manioku. Na cestu do Brazílie budete potřebovat platný cestovní pas. Zpáteční letenku seženete i za méně než 20 tisíc korun. Řada cestovních kanceláří nabízí i poznávací zájezdy.

Víza
Od roku 2005 občané České republiky víza nepotřebují (pokud pobyt nepřesáhne 90 dní). Ovšem platný cestovní pas je vyžadován. Platnost pasu musí trvat alespoň 6 měsíců po datu návratu z Brazílie.

Očkování Brazílie
Povinné očkování pro vstup do země není. Při návštěvě tropických oblastí v povodí Amazonky a ve vnitrozemí se doporučuje se nechat očkovat proti žluté zimnici.

Ceny v Brazílii
Ceny v Brazílii jsou pro nás více než přijatelné! Nejlevněji nakoupíte v supermarketech. Cena benzínu (1 litr) je kolem 30 Kč, nafta 25 Kč. Cigarety 66 Kč, rajčata 1 kg 50 Kč, vejce 10 ks 35 Kč.

Měna v Brazílii
Brazilská měna je 1 real (zkratka R$), 1 real (cca 10 Kč) se skládá ze 100 centavos. Téměř všude můžete platit bankovními kartami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *