Bulharské letovisko Primorsko

Chcete letos k moři? Chcete si dovolenou opravdu užít? Objednejte si Bulharsko All Inclusive – dopřejte své rodině to nejlepší. Bulharsko – Primorsko čeká na vás!

Primorsko je nejznámější bulharskou lokalitou, kam každoročně míří mnoho českých turistů. Pokud žádáte češtinu na dovolené, jeďte právě sem. Zdejší obsluha hotelů a ochodů umí dobře česky, takže se zde skvěle dorozumíte. Primorsko se nachází cca 20 km od města Sozopol, nebo 80 kilometrů od Nesebaru. Jak Nesebar, tak i Primorsko je významným místem z hlediska zajímavých míst a kulturních památek.

Primorsko letecky
Pokud se sem vydáte letecky, tak počítejte s tím, že zde budete přibližně za 2 hodiny (z Letiště Václava Havla Praha, Ruzyně). Z letiště vás ještě čeká transfer, který bude trvat max. 1 hodinu. Není to nádherný být u moře na 3 hodiny?

Čeština prostě všude
Vzhledem k tomu, že zde tráví dovolenou mnoho českých turistů, tak slyšíte rodný jazyk doslova na každém kroku. Češtinu v pohodě zvládá i hodně zdejších obchodníků, obsluha restaurací a hotelů. V restauracích dokonce mají české jídelní lístky. Nebojte se místních restaurací. Cenu jsou velmi příznivé a oběd nebo večere vás rozhodně vyjde více než doma v Česku.

Místní kuchyně
Pokud hodláte ochutnat místní kuchyni, tak vám v tom nebrání vůbec nic. Tamní restaurace jsou plné bulharských jídel.Typické bulharské jídlo jsou mořské ryby kombinované s typickými zeleninovými přílohami. Bulhaři mají rádi i různé klobásy a sýry, které lákají už pohledem. Rozhodně nezapomeňte ochutnat bulharské víno, které je opravdu lahodné. A pokud zde budete hledat pravé české pivo, tak věřte, že ho zde mají takřka všude. Dovolená v Bulharsku prostě nemá chybu!

Primorsko
Primorsko je postaveno na troskách celé řady starobylých měst, které zde lehce naleznete. Těmi nejvýznamnějšími jsou zbytky městských hradeb, které ve své době tvořili ochrannou zeď proti nájezdům cizích vojsk. Zajímavým historickým místem je i mys Marlen nos, kde se nachází známá svatyně Beglik Taš. Svatyně má nepravidelný kruhový tvar, který na první pohled zaujme snad každého turistu.

Primorsko a hotely
Primorsko nabízí nádherné hotely a penziony, ve kterých naleznete vše co potřebujete. Primorsko uspokojí i ty nejnáročnější turisty nejen z Česka. Vyhledávané hotely: Hotel Belitza, Grand Hotel Primorsko, Perla Beach Primorsko, hotel Tropicana, Mirage, Ancora Beach, Jeravi, Les Magnolias Hotel, Villas Ropotamo, Villas Holidays, Hotel Plamena Palace.

Primorsko a pláže
Primorsko má dvě překrásné pláže, kde se můžete slunit a koupat v teplém moři. Pláže se nazývají podle své polohy – pláž jižní a pláž severní. Jižní pláž je určena, díky mírnému vstupu do vody, především pro rodiny s dětmi. Severní pláž je určena pro příznivce neklidného moře. Moře je zde často rozbouřené, proto odpoledne zde visí žlutá vlajka, která upozorňuje na větší vlny.

Když vás bude nudit koupání v moři
Pokud vás už bude nudit koupání v moři, tak můžete vyrazit na procházku po městě, nebo po rozsáhlé plážové promenádě, která je skutečně nádherná. Ve městě naleznete mnoho zajímavých obchodů a obchůdků, místní tržiště, restaurace, bary a diskotéky.

Pokud jste na rodinné dovolené, tak se můžete podívat do místního moderního aquaparku, kde naleznete neuvěřitelné množství skluzavek a tobogánů, kde se vyřádí nejen vaše děti, ale i vy.

Primorsko počasí

Primorsko je vyhledávanou oblastí i proto, že je zde minimum srážek a mnoho slunečních dnů, což je spojené s příjemně teplým mořem. V červenci a srpnu je zde nejkrásnější počasí.

Teplota moře Primorsko
V červenci je zde průměrná teplota moře krásných 24,9 °C. V srpnu ještě více – 25,4 °C. Září je také krásné – 23 stupňů. 22 °C je v červnu, ovšem koncem června je zpravidla teplota o něco vyšší. Nejchladnější moře je v únoru a březnu, kdy dosahuje pouze teploty 6,6 °C i méně.

Primorsko srážky a deštivé dny
Deštivých dnů je zde málo, proto se zde turistům opravdu líbí. V červnu jich je jen 5, v červenci a srpnu jsou to pouhé 4 dny. Nejvíce prší v prosinci a lednu, kdy je deštivých dnů 10. Průměrně je deštivých dnů 6 – 7, což opravdu není moc.
Srážky jsou zde nejvyšší v říjnu – skoro 100 mm. V červnu a červenci spadne pouze 20 – 35 mm, v srpnu a prosinci cca 50 mm.

Tabulka počasí v Bulharsku
Průměrná, minimální a maximální teplota v Bulharsku – Primorsko. Teplota moře v Bulharsku – Primorsko. Sluneční svit a počet deštivých dnů.

měsíc průměrná teplota (°C)
maximální teplota (°C)
minimální teplota (°C)
teplota moře (°C)
sluneční svit (hod.) počet deštivých dnů
leden 4 6 -1 7 2 10
únor 4 6 -2 6 3 9
březen 8 11 2 6 4 8
duben 11 16 7 10 6 9
květen 17 22 12 16 8 10
červen 21 26 16 20 9 9
červenec 26 30 19 23 11 6
srpen 25 29 18 24 10 4
září 20 26 14 22 8 4
říjen 17 21 11 19 6 7
listopad 9 13 6 17 3 10
prosinec 4 7 1 10 2 10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *