Jakou měnu do Chorvatska? Kolik peněz s sebou?

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska a nevíte, jakou měnu si vzít s sebou? Kolik peněz s sebou? Poradíme Vám!

Chorvatské peníze
Jednotkou chorvatské měny je kuna (HRK). Chorvatská měna má mince 5, 10, 20, 50 lip a 1, 2, 5 kun, bankovky 5, 10, 20, 50, 100, 200 500 a 1000 kun.

1 kuna = cca 3,5 Kč.

kuna

Kde lze v Chorvatsku směnit cizí měnu?
Kde lze v Chorvatsku směnit cizí měnu (eura, koruny…)?. Běžně v bankách, směnárnách, na poštách, hotelech, kempech i ve většině turistických kanceláří. Počítejte s provizí 1 – 4 %. S nejvyšší provizí počítejte v hotelových směnárnách. Nejvýhodněji směníte v bankách.

Platební karty v Chorvatsku
Bezhotovostní platební systém funguje stejně jako v České republice. Platit v Chorvatsku kartou je výhodné. Nejobvyklejší platební karty  v Chorvatsku: Eurocard/Mastercard, Visa, Maestro, Diners, JCB a American Express. Platit kartou lze běžně v obchodech, supermarketech, restauracích, hotelech, na benzínových pumpách a další prodejních místech. Tyto místa jsou viditelně označeny nálepkami s logem přijímaných karet. Vybírat hotovost můžete v bankomatech, to ale vyjde dráž než bezhotovostní platba.


Kolik peněz s sebou do Chorvatska?
Kolik přibližně peněz pro 4člennou rodinu s sebou na týden do Chorvatska? Ubytování máme zajištěné v apartmánu, jídlo budeme kupovat sami na místě. Také bychom chtěli absolvovat kratší výlet na lodi.

Ceny potravin jsou podobné jako u nás (něco dražší něco levnější). Ovoce a zelenina na trhu je levnější. V Chorvatsku je poměrně drahé pití a jídlo v restauracích i fast foodech. Pizza stojí 25 – 50 kun, hamburger 10 – 15 kun. Další ceny (potraviny, ubytování, benzín…) naleznete zde. Co se týče výletů, ceny jsou různé, pohybuje se to od 30 kun za krátkou projížďku až do řádů 100 kun za výlet včetně oběda nebo večeře v restauraci.

Jakou měnu do Chorvatska?
Jakou měnu do Chorvatska? Koruny, Eura nebo mám v Česku ve směnárně směnit chorvatské Kuny?

Kuny si směňte v Česku. Není od věci si vzít rezervu v eurech. V Chorvatsku lze směnit i české koruny, ale kurz je zde velmi nevýhodný. Prakticky ve všech přímořských letoviscích se dá platit bankovní kartou (jako u nás), takže není potřeba tolik hotovosti. Platit kartou můžete v supermarketech, restauracích, ale i ve většině fast foodu nebo prodejen suvenýrů. Co se týče výběru hotovosti z banku, tak to vyjde dost draho (platba kartou je podstatně levnější). 

One thought on “Jakou měnu do Chorvatska? Kolik peněz s sebou?”

  1. Kolik peněz s sebou do Chorvatska?
    Kolik přibližně peněz pro 4člennou rodinu s sebou na týden do Chorvatska? Ubytování máme zajištěné v apartmánu, jídlo budeme kupovat sami na místě. Také bychom chtěli absolvovat kratší výlet na lodi.
    Z odpovědi jsme se nedozvěděli vůbec nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *